Skocz do zawartości

hitec hfd-08ro uszkodzony odbiornik


ali1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

dziś sprawdzałem swoją elektronikę, a konkretniej odbiornik.

okazało się, że jest on uszkodzony.

sprawdzane wszystko po kolei:

- wymiana kwarcu (na napewno sprawny)

- wymiana anteny (1sza wymiana była na początku sezonu i od tamtej pory odbiornik nie latał)

- podłączenie innego regulatora

we wszystkich opcjach serwa drgają (tylko przy tym odbiorniku)

 

pytanie: do kosza czy opłaca się naprawiać (nowy 117zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik i odbiornik to dwa najważnieksze elemrnty w RC więć już wiesz co zrobić ale...Są osoby, które naprawiają to raz, zwykle mamy więcej niż jeden odbiornik ( 4 corony, 2 hdf, jakiś tam rex7 yeti) więc nie wyrzucaj, nawet jeśli kupisz nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik i odbiornik to dwa najważnieksze elemrnty w RC więć już wiesz co zrobić ale...

Irku, rozumiem że sugerujesz odłożenie odbiornika na półkę, ja jednak uważam, że jeżeli sprawą zajmuje się osoba, która wie co robi i ma do tego dpowiednie narzędzia (i nie mówię tu o precyzyjnej lutownicy i mierniku uniwersalnym ale o urządzeniach pozwalających sprawdzić działanie odbiornika/nadajnika - oscloskopy, generatory itd...) to nie widzę problemu zlecenia takiej naprawy...

 

Tylko czasem zlecjąc naprawę tak na prawdę gramy na loterii, ponieważ nie wiemy czy osoba której zlecamy naprawę ma odpowiedni warsztat i wiedzę, czy jej się tylko tak wydaje i ma dobrą reklamę.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, rozumiem że sugerujesz odłożenie odbiornika na półkę, ja jednak uważam, że jeżeli sprawą zajmuje się osoba, która wie co robi i ma do tego dpowiednie narzędzia (i nie mówię tu o precyzyjnej lutownicy i mierniku uniwersalnym ale o urządzeniach pozwalających sprawdzić działanie odbiornika/nadajnika - oscloskopy, generatory itd...) to nie widzę problemu zlecenia takiej naprawy...

 

Tylko czasem zlecjąc naprawę tak na prawdę gramy na loterii, ponieważ nie wiemy czy osoba której zlecamy naprawę ma odpowiedni warsztat i wiedzę, czy jej się tylko tak wydaje i ma dobrą reklamę.

 

Pozdrawiam

Tomasz

 

No to potwierdzasz czy zaprzeczasz moim słowom ? :D Przeciewż napisałem, że sa osoby zajmujące się naprawą. Mój Rex 7 był sprawdzany przez taka własnie osobe, która niczego wadliwego nie doszukała się, mimo to nie używam już tego odbiornika. Czasem jest tak, że wydaje nam się, że coś jest uszkodzone bo brak łączności, model nie słuchał poleceń itp, a przyczyny mogą być nie związane z torem RC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to potwierdzasz czy zaprzeczasz moim słowom ? :D

Ani nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam ;) , zwracam tylko uwagę na to aby jeśli oddawać do naprawy to do osoby, która się na tym zna i ma czym to zrobić. A jak mamy wątpliwości... to lepiej odłożyć na półkę - szkoda modelu i niepotrzebnego narażania otoczenia (tu się oczywiście zgadzam z Tobą :D ).

 

Też mam taki odbiornik, dokładnie ten model o którym pisze ali1983. Odbiornik leżakuje na półce od czasu gdy zaliczyłem kreta przy starcie (w trakcie nabierania prędkości przez model). Po włączeniu odbiornika zwykle wszystko jest OK, wystarczy jednak w niego lekko puknąć, czy go ruszyć, albo nawet nagle sam z siebie, zaczyna włączać i wyłączać silnik, zmieniać wychylenie serw, serwa dostają drgawek itd... tak jak by gubił sygnał z nadajnika - przypuszczam, że któryś z flitrów kwarcowych lub rezonatorów poleciał. Odbiornik leży na półce a ja mam dylemat czy i komu go oddać do naprawy - dla osoby dysponującej odpowiednim sprzętem raczej, nie powinno to być trudne...)

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć i zapomnij, takie jest moje zdanie. Już na takim na pół sprawnym się przejechałem. Szkoda zdrowia i nerwów.

Sądzę, że aparaturę możemy dać do naprawy, ale nie odbiornik -bo coś tam nie łączy...nie opłaca się, szkody powstałe przez źle działający odbiornik mogą być większe niż sama wartość odbiornika.

Zawsze szkoda wydanych pieniędzy, cóż każde hobby kosztuje a nasze szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.