Skocz do zawartości

Katanka mini 1020mm - relacja z budowy.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor na zdjęciach jest zupełnie inny niż w rzeczywistości ale ogólnie nie podoba mi się działanie folii oracover, może trafiłem na kiepską rolkę. Nie miałem do tej chwili żadnych problemów z oracoverem ale oklejanie kadłuba doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Chyba zmienię całość oklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Katanka poleciała , był to pierwszy i ostatni lot. Kraksę spowodowało oddzielenie sie silnika od podstawy/krzyżaka mocującego go do firewalla. Puściły dwa imbusy. Szkoda bo model lata naprawdę świetnie, będę musiał wyczarować nowy kadłub ale to żaden problem. Przez problem z ciężką balsą musiałem wyważyć model pakietem i całość wyszła masakryczne 830g ale gdyby balsa była lżejsza to można by dużo zaoszczędzić. W KIT-ach materiał będzie już ok. W każdym razie jestem mega zadowolony. Więcej fotek i dokładniejszy opis na http://forum.aerodes...=4&p=4538#p4538

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje dalszy los katanki a ponieważ muszę zamówić kilka wycinanek katany a także dla siebie nowy kadłub postanowiłem wprowadzić zmiany mające na celu zmniejszenie wagi oraz odchudzić kilka elementów. Odchudzę też usterzenie. Na ten moment tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma z czego odchudzać już modelu. Dorobiłem duralowe podwozie- nie będzie węglowe w zestawach bo cena musiała by wzrosnąć dość znacznie. Samo podwozie będzie cięte laserem z balchy duralowej( lotniczej) 3mm. Kopyto osłony silnika wysłane już do człowieka który wytłoczny mordki.

 

Na rysunku widać usztywniony domek silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katanka jest zadziwiająco sztywna. Mój egzemplarz złamał się tylko dlatego że po uderzeniu skrzydłem w ziemię model się obrócił i uderzył usterzeniem w ziemię. W każdym razie na początku tygodnia zamawiam kilka wycinanek. Wersja ostateczna widoczna na rysunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłoczki maski powinny być już gotowe w przyszłym tygodniu (tak mi zadeklarowano) tak samo jak cięte laserem podwozie z duralu ( lotniczego). Jako opcja możliwe są do wykonania osłonki kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.