Skocz do zawartości

Jakie smigło do ESA?


gawron89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem kilka dni temu combacika ESA, model wczoraj oblatałem na smigle 8x4 GWSa lecz jest bardzo wolny. Silnik mam ten :

 

http://www.cyber-fly.pl/index.php?products=product&prod_id=456

 

model w całosci wazy jakies 335g

 

dałem mu smigło APC 8,6 i lata troche szybciej , ale to jeszcze nie to co maja inne osoby latające tymi modelami. Prosze o porady. Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po pierwsze, który ESA masz? Nie wszystkie będą przecinakami.

 

Po drugie... za małe śmigła. Te modele lubią duże śmigła - za szybki silnik kupiłeś. Standardem jest celowanie w 10x6", sprawność, mniejsza pow. zakryta przez kadłub, no i większa pow. ścinania taśmy :-) Ja do kombatu latam 10x6". Do luźnego polatania, lub w wietrzne dni 10x8".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messerek jest ogólnie szybki. Pakiet... ok, ale 2S czy 3S(dwa czy trzy ogniwa)?

 

Na 2S można by spróbować z 10x6"... ale to i tak za duże śmigło. Jak się zbytnio nie boisz o silnik i masz 2S to spróbuj dać 10x6". Do 3S pewnie maksymalny maks to 8x5", lub 9x4".

Ale to musisz sam sprawdzić na własną odpowiedzialność.

 

WOW RC są ogólnie kiepskie. Potrafią bardzo szybko puchnąć, są miękkie, no i jak praktyka pokazała dość szybko zaczynają tracić pojemność i wydajność prądową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Jerzy Markiton

Właśnie byłem ciekaw spostrzeżeń gawrona. To ja jestem tym klientem który zamieścił opinię. W Zoom-zoomie sprawuje się dzielnie ale rakieta to nie jest. Ma duży ciąg statyczny ale nie ma szybkości. I w tym modelu to jest O.K. Kombacik chyba odwrotnie, potrzebuje szybkości ? Dla odmiany, gdyby ten silnik miał obroty z jakimi został wprowadzony do sprzedaży nie miałby szans kręcić śmigiełkiem 10x4. Pozdrowienia - Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ad1. Zastosować odpowiednią piastę stałą lub propsaver (piastę na gumkę)

ad2. Czy chodzi Ci o silnik klasy 280? Pewnie tak, tylko nie potrafisz tego wyartykułować. Poczytaj może tu: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=86808&sid=83d68517ec3b829b5af9aad68fb96020

 

Jak Twoje pytanie ma się do tematu: "Jakie smigło do ESA?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Moje COMBATY esa mają śmigiełka 7x6 GWS 7x5 APC silnik AXI 2208/26

wczoraj latałem przy wietrze ok 5 w skali B w porywach :D leciał do przodu ok 1m/s

a teraz kończe Combata esa z silnikiem spalinowym 1 cm3 chyba dzisiaj będę oblatywał :jupi:

 

Pozdrawiam

 

Paweł z Zakopanego

 

ps

jak ktoś by jechał do zakopca (WAKACJE-URLOPY) to mamy fajny teren do latania na antałówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
jak ktoś by jechał do zakopca (WAKACJE-URLOPY) to mamy fajny teren do latania na antałówce

 

No wybieram się do Zakopca w ten weekend ale nie miejsca do latania mi potrzeba tylko pokoju 2-os. najlepiej z łazienką. Dzwonię, dzwonię po ogłoszeniach i wszystko zajęte :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 mAh to za mało do ESA, chyba, że latasz rekreacyjnie. Ten pakiet ma 20C co daje 16A max... tyle co u mnie jest na max. obrotach. Pewnie po kilku lotach by spuchł. Ja latam na 3S 1300mAh 15C i jest ok daje do 20A. Starcza na 8 minut zabawy silnik 2100Kv, śmigło 6x4 APC i koło 15-16A na max. obrotach.

 

Pakiety trzeba mieć możliwie lekkie, ale max. jakie dopuszczają przepisy, aby dłużej latać lub móc więcej prądu pociągnąć z nich.

 

Wszystko jednak głównie zależy od silnika jaki się ma w modelu. Ja mam wysokoobrotowy i model jest piekielnie szybki, ale mało zwrotny i na zawodach średnio się spisuje. Lepiej jest latać na większych śmigłach min. 8x4 - 9x6, tak przynajmniej lata czołówka w ESA.

 

Zgadzam się z poprzednimi wpisami co do śmigieł 10 cali, to dobry wybór, łatwiej też taśmę ściąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmawiałem z Piotrkiem Miszczykiem to on lata na zwykłym dzwonku 2408-21T chyba ze śmigłem 7x6 i wygrał zawody :) model jest wtedy szybki i zwrotny, sam latam na silniku Emax 2812 ze śmigłem APC 7x6 i model waży z pakietem 1000mAh 20C 320g co jest bardzo małą wagą a nie specjalnie oszczędzałem... jest piekielnie szybki i zwrotny jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.