Skocz do zawartości

Piper J3 Cub/OS 15LA


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
No cóż 15LA to też 2,5ccm

He, no widzisz różnica jest 8) 15LA(2.5ccm) ma moc 0.41HP, a np. MVVS 2.47ccm ma już 0.69HP, czyli więcej niż 25LA* :-)

 

A no to zobacz - jednak nie tylko ja takie spostrzeżenia odniosłem :)
Hymm... to dziwne w takim razie ;-)

 

*oczywiście przy innych RPM, ale moc osiągana obrazuje o co tu chodzi ;-)

 

Milko, marcin133 odwalił już czarną robotę ;-) Zostaje kupić silnik(25LA**) i zacząć dłubać przy modelu :-)

 

**gratuluję wyboru, seria LA nie ma dużej mocy, natomiast jest niezawodna i bardzo łatwa w regulacji i obsłudze

 

Ad. pytania o serwa, na stery dał bym standardy, na lotki np. HS-81 powinny wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje przy 25LA teraz cza kupić silnik :wink:

Moja pierwsza spalina to 15LA :-) Ja kupowałem w Riku, chyba taniej się nie znajdzie.

 

Polecam paliwo 77/20/3(77% metanol, 20% olej rycynowy, 3% nitro) na docieranie, jak i latanie. Na 80/20 też będzie chodzić, ale gorzej z wchodzeniem na obroty, no i mocy trochę ubywa ;-) Jak nie znajdziesz z 3% nitro to śmiało 5% daj.

 

Jak będziesz miał jakieś pytania co do silnika to pytaj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

OOO, jaka miła wiadomość, właśnie kurier przywiózł mi Pipera :D:D:D:D:D^_^^_^ ^_^ ^_^ super. Po południu zamierzam zamieścić fotki (zobacze tylko, czy ktoś z kolegów z osiedla mógłby mi zrobić jego zdjęcia, a jeśli nie zapomnę, to do avatra też :wink: ) Czekam na odpowiedzi związane z serwami ^_^^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł40

Piszesz o swoim modelu i o kurierze nie w swoim temacie..

Dlatego zamiast krawatu dostajesz dobra rade z okazji urodzin :) .

Albo zalozysz swoj temat i bedzie on merytoryczny-tzn. zawieral tresc,informacje,fotki albo piszesz tylko w dziale z czerwonymi napisami ,,Od czego zaczac''.

Kazdy nastepny post ,,nie w temacie'' i/lub w innym dziale bedzie doceniony w postaci ostrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.