Skocz do zawartości

Pulsejet ? ? ?


kazikfer

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mam pytanie czy ktos w naszym pieknym kraju nad wisla (i odra) zbudowal taki silnik / model z takim silnikiem?

jakie ma parametry ? ile ciagu ? ile wazy? jak szybko lata model z takim silnikiem?

z boku na liscie Youtuba sa filmiki z modelami z tym silnikiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu raczej na tym na zbudujesz. Dlaczego ? A no dlatego że taki silnik ma bardzo mały ciąg statyczny, zwiększa się on wraz z wzrostem prędkości, np. w V-1 problem ten rozwiązali za pomocą startu z wyrzutni rakietowej. Modele na filmikach są bardzo lekkie co zresztą widać po ich zachowaniu, a silniki to nie tylko kilka odcinków rur zespawanych do kupy, jest tam trochę liczenia ale da się przeżyć. Nie wspominam już o tym że silniki te zwykle są tak gorące że świecą na biało co jest nie małym problemem i wytwarzają potworne wibracje, ale jak widać się da, jeśli masz dojście do odpowiednich narzędzi czemu nie, sam jestem bardzo ciekaw efektu, ale jak już koledzy powiedzieli, hałas jest niemiłosierny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no silnik wyglada prosto ale pewnie prosty w budowie nie jest,

do tego jeszcze znalazlem inny typ jeta tj pressure jet cokolwiek to jest

 

 

w ogole silniki odrzutowe powinny powalac moca a wcale tak nie jest...

jety zwykle maja po 20kg ciagu a zwykly silnik 50cc ma 28 kg..

mozesz powiedziec no tak ale jet wazy kilkakrotnie mniej niz 50cc i przez to ma lepszy stosunek mocy do masy ... jest to jakis argument.. ale mocniejszy argument jest taki ze jet kosztuje nowka 2000Euro + mega drogie paliwo a silnik 50 cc 300 pln + benzyna ze stacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole silniki odrzutowe powinny powalac moca a wcale tak nie jest...

jety zwykle maja po 20kg ciagu a zwykly silnik 50cc ma 28 kg

Mylisz pojecia. Moc a ciąg to zupelnie inne sprawy.

A tak z innej beczki to: rozpędz taki model z silnikiem 50cc do 400km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Mam pytanie czy ktos w naszym pieknym kraju nad wisla (i odra) zbudowal taki silnik / model z takim silnikiem?

 

 

 

 

 

 

Owszem. W latach 50-tych był produkowany silnik pulsacyjny konstrukcji Felicjana Gadomskiego (GADO-300).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zacząłem czytać o tych silnikach i tak mnie wkręciło że w sobotę jadę do kumpla zbudować jednego, zobaczymy co z tego wyjdzie :D

 

Dużo macie wozów strażackich w mieście? :rolleyes:

Zauważyłeś,jaki oni mają sprzęt? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zacząłem czytać o tych silnikach i tak mnie wkręciło że w sobotę jadę do kumpla zbudować jednego, zobaczymy co z tego wyjdzie

Dwa od razu budujcie, mówię Ci , jak jeden wybuchnie zawsze drugi będzie w rezerwie :lol:

Podpowiem , że puszka po dezodorancie wrzucona w ognisko daje podobny efekt do tego , który uzyskacie :ph34r:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. nie bardzo rozumiem co tam ma wybuchnąć zwłaszcza przy typie Valveless (bezzaworowym), paliwem ma być benzyna która wybuchową nie jest (przynajmniej w stanie ciekłym). Co do "ich sprzętu" siedziałem trochę na Jutube i niektórzy robili sprawnie działające silniki przy pomocy szlifierki,spawarki i nożyc do blachy :rolleyes: Na internecie jest pełno planów i kalkulatorów do liczenia wymiarów których mamy zamiar się trzymać. A co do straży pożarnej, remiza jest jakieś 2 minuty spacerkiem od domu kumpla, zaraz obok mają staw tak więc z wodą problemu nie będzie :D Jak nie będzie działał mówi się trudno liczy się fajna zabawa podczas budowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A no dlatego że taki silnik ma bardzo mały ciąg statyczny, zwiększa się on wraz z wzrostem prędkości

Są dwa typy, z zaworem który zwiększa ciąg wraz z prędkością i bez zaworu (łatwiejszy do zbudowania) który zmniejsza ciąg wraz z prędkością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszales na wlasne uszy jak taki silnik halasuje? Zaden film na YT tego nie oddaje. Halas jest piekielny

 

A słyszałeś jak chodzi amerykańska V8-mka na wyższych obrotach przy otwartym wydechu? Porównywalnie - mimo to jakoś nawet policja się nie czepia (nie żebym tak jeździł na codzień i w terenie zabudowanym). Po prostu nie należy tego używać blisko zabudowań czy rezerwatu przyrody i nie widzę problemu, żeby sobie nie polatać :)

 

Silniki pulsacyjne z zaworami jak najbardziej w zastosowaniach modelarskich są używane (i nawet powiedziałbym, że dość popularne). Ale zasadnicza ich wada jest taka, że nie ma w zasadzie żadnej regulacji ciągu takiego silnika.

Dlatego bardziej interesujący mógłby być bezzaworowy silnik pulsacyjny

Z tego co czytałem, w tych silnikach można bez problemu operować przepustnicą, wadą natomiast jest ich kształt bardzo utrudniający montaż w modelu...

Co do paliwa - o ile wiem najbardziej popularny jest ciekły propan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.