Skocz do zawartości

Zagi 140 cm - rdzenie styro - platforma FPV


LQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Udało mi się ostatnio zbudować takie oto cudo :) - jest to mój pierwszy model zbudowany samodzielnie (poprzednie modele mam ze stajni Multiplexa) - rdzenie dostałem od znajomego.(Dzieki Krzychu :) )

Docelowo będzie to moja platforma do lotów FPV.

 

Wyposażenie modelu:

Silnik - C3530/10 KV1400 - 430W- SilverBlue

http://abcrc.pl/p/11...lektryczne.html

Regulator - ESC ZTW 40A 2-3S - Regulator programowalny ZTW40A

http://abcrc.pl/p/14...latory-esc.html

Serwa - Serwo CORONA CS-238MG 22g - 4,6kg/cm - metal, łożysko

http://abcrc.pl/p/11...gowe-serwa.html

Pakiety - Zippy 2200mAh 25C 2 sztuki - razem 4400 do wylatania.

 

Postępy z budowy oraz gotowy model:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Waga do lotu z dwoma pakietami wyszła 1080g - dziś wykonałem oblot modelu i lata się super - oblot przy dość silnym wietrze bezproblemowy - założyłem śmigło 10x5 - ale najprawdopodobniej zmienię na 9x6 - pierwszy lot trwał 13 min - wylatałem 3100mAh - ładowarka wbiła po 1550 w każdy z pakietów - zostało wiec około 1300mAh do wylatania.

Latałem ciągle na silniku w granicach 1/2 - 3/4 gazu kilka przelotów na pełnym gazie - model lata w całkiem sporej rozpiętości prędkości od bardzo wolnego szybowania do bardzo szybkiego latania na pełnym gazie. Przy pełnym gazie model idzie pionowo do góry :)

Regulator po locie ciepły ale nie gorący to samo silnik.

Myślę ze przy ładnej pogodzie i oszczędnym lataniu spokojnie 25 min na silniku jest do zrobienia.

Skrzydełko ładnie i całkiem wolno szybuje wiec można wybić go wysoko w górę i szybować do woli - generalnie jestem bardzo zadowolony z modelu - tym bardziej ze to pierwszy mój model zbudowany całkiem samodzielnie lata się bardzo przyjemnie - udało mi się również ustrzec poważniejszych błędów konstrukcyjnych po oblocie nic nie trzeba poprawiać wystarczyło lekkie trymowanie w locie i lata się jak po sznurku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się spisuje silnik? Ja mam model C3536 i pomiary pradów są zupełnie inne niż podane na stronie ABC-RC. Np na śmigle 9x6 APC i pakiecie 3s, silnik pobiera 53,2A. Czyli znacznie więcej niż podają przy mniejszym śmigle niż podają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się spisuje silnik? Ja mam model C3536 i pomiary pradów są zupełnie inne niż podane na stronie ABC-RC. Np na śmigle 9x6 APC i pakiecie 3s, silnik pobiera 53,2A. Czyli znacznie więcej niż podają przy mniejszym śmigle niż podają...

 

Co mogę powiedzieć po jednym locie ? Prądów nie sprawdzałem regiel mam 40A burst 50A spokojnie dawał rade nie był gorący po locie - poza tym że fabryczna piasta była krzywa :) to nie mam zastrzeżeń.

Silnik teoretycznie ciągnie max 30A wiec nie przewiduje aby na tym regulatorze były problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety mój silnik dziś w 4 z kolei locie dokonał żywota - była to dokładnie jego 3 minuta :) spokojny lot na 3/4 gazu śmigło APC 9x6 skrzydło pościło za sobą piękną smugę dymu :)

Pierwsza reakcja "Fack" spaliłem regulator - ale nie model nadal sterowny - szybki nawrót w stronę pilota i lot ślizgowy w kierunku lotniska model pięknie usiadł na trawie - pierwsze "oględziny" nosem wyczuły smród z silnika - przyczyna bliżej nie znana, widać jednak przepalone uzwojenie na jednej z cewek silnika - mam nadzieję ze reklamacja zostanie uznana - ja nie widzę tutaj jakiejkolwiek winy ze swojej strony - lot przy pięknej bezwietrznej pogodzie.

 

Podjąłem decyzje o zakupie takiego silnika - miałem już kilka podobnych tego producenta i nigdy mnie nie zawiodły.

http://abc-rc.pl/p/118/2797/silnik-emax-gt2812-06-kv1550-450w--silniki-bezszczotkowe-silniki-elektryczne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.