Skocz do zawartości

E-sky Hunter trzęsie ogonem


Rafal111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam taka zabawke i od jakiegoś czasu trzęsie się bardzo ogon. Wg sklepu trzeba regulowac potencjometrem w helikopterze "proporcional" ale to nic nie daje, wg mnie to regulacja proporcjonalności sterowania. Przy okazji: czy zawsze jak daje do przodu to normalne że leci też w dół?

Ma ktoś może polskie instrukcje do tego? Do czego służą te potencjometry Gain i proportional

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

mam helikopterek walkera lama 2 micro, ta sama zasada co w twoim hunterze. Po dwóch latach zabawy i niezliczonej ilości kraks, też zaczął trząść się ogon, nie idzie tego ustawić, wydaje mi się że żyroskop dostał w kość. Co do lotu do przodu to trochę dziwne, gdy z zawisu przechodzi się w lot do przodu trzeba zmniejszyć gaz, inaczej helikopter będzie zwiększał wysokość ponieważ wirujące łopaty śmigła przy prędkości lotu działają jak skrzydło zwiększając siłę nośną. To też zależy jak mocno pochylasz dziób w dół, przynajmniej tak to wygląda w mojej lamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: czy zawsze jak daje do przodu to normalne że leci też w dół?

 

Raczej tak. Wg mnie najlepsze wznoszenie jest właśnie w zawisie, bo łopaty są ustawione równolegle do podłoża i wówczas są najmniejsze straty (może się mylę, ale zaobserwowałem to w praktyce). Przekręcając Proportional raczej niewiele zdziała Pan w przypadku drgawek. Do tego służy Gain. Trzeba popróbować w którą stronę go przekręcić, bo to zależy od rodzaju drgawek. Jeśli będą narastać, należy odkręcić pokrętło w przeciwną stronę aż do skutku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgawek dostaje od wibracji, musisz dobrze ustawić popychaczami łopaty dolne i górne - wytorować je. Gdzie i jak to zrobić odsyłam do wujka Google.

 

PS.

Proportional - kiedy helik obraca się w 1 stronę i brakuje trymeru w aparaturze

Gain- czułośc żyroskopu - jeśli zyroskop nie trzyma prawidłowo ogona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.