Skocz do zawartości

Floppy disc fail (40)


szymon-flightory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Korzystałem z komputera. Nic nie grzebałem i nie kombinowałem. Wyłączyłem. Po paru godzinach spowrotem włączyłem i przy starcie systemu pojawił się komunikat Floppy disk fail (40). Komputer nie jest mój, bo nie jestem u siebie w domu i chciałbym w miarę szybko rozwiązać ten problem, by wszyscy byli zadowoleni :D Czytałem różnych porad na ten temat, jest ich dużo, ale niestety nic nie pomogło. Pobawiłem się troche w Biosie, ustawiłem tak jak zalecają ludzie na forach informatycznych. Resetowałem ustawienia Biosu i nic. Rozkręciłem nawet obudowę, żeby sprawdzić czy wtyczki nie są poluzowane. Wszystko było ok. Komputer nie uruchamia się. Wiem , że chodzi to o stację dyskietek. Może ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc od początku :)

 

Banalne pytanie, czy bootowanie masz dobrze ustawione? :D

 

Wszystko było dobrze i nigdy nie było z tym problemów ;) NIc nie zmnieniałem ;)

 

I wymień baterię na płycie głównej. Pewnie padła i dlatego bios się zresetował do ustawień domyślnych.

Jaką sekwencję bootowania masz ustawioną? Jest tam teraz hdd w ogóle?

 

Chyba o to chodziło :) Ta bateria pracowała w tej płycie już jakieś 6 lat :P Bios rzeczywiście się zresetował i to było przyczyną błędu.

Bootowanie mam tak:

1- HDD

2- CDROM

3- Disable

4- Removable

 

Ustaw w Biosie Floppy 1,44 na none lub disable.

 

Ustawiłem i ostrzeżenie znikło ;) Więc można powiedzieć, że ten problem już rozwiązany...

Ale... po tym jest jeszcze jeden ekran, na którym jest informacja:

Press <Ctrl+Z> Key into User Window!

 

Dołączona grafika

 

Później to znika i przechodzi już dalej normalnie, a na samym końcu komputer się restartuje i tak w kółko :P To pewnie kolejny skutek resetu Biosa :P

Nie wiem jak już to rozwiązać -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ekran konfiguracyjny raida. Co prawda masz tylko jeden dysk, ale może trzeba mu to wskazać. Wejdź do środka i zobacz czy można zaczytać konfigurację z dysku, lub coś podobnego. I ostrożnie nie rób "initialize dysk" bo stracisz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle ustawiona sekcja IDE-Configuration w Biosie

Szukaj sekcji - Onboard IDE operation mode - ustaw to na Enhanced mode

dalej - Enhanced mode support on - ustaw na S-ATA

dalej - Configure S-ATA as RAID - ustaw na NO

 

Kojani

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.