Skocz do zawartości

Interfejs na USB


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, mianowicie, swego czasu tata kupił nowego PCta wszystko fajnie tylko ma 1 gniazdo pod wtyczkę do Interfejsu(port szeregowy)-które jest zajęte-monitor , nie zauważyłem na początku!

I mam problem mój kabelek do Hiteca ma zakończenie właśnie pod port, i nie wiem co zrobić, zastanawiam się czy nie dało by sie kupić jakiejś przejściówki pod USB?

Za pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć

 

Chyba Paweł pomyliłeś wyjście monitora z gniazdem RS232. Wyglądają na pierwszy rzut oka podobnie, ale to kompletnie dwie różne sprawy. Co do pytania zasadniczego, to jeśli nie masz portu RS232 w PC (dziwne bo myślałem do tej pory, ze tylko nowe laptopy maja ta przypadłość) pozostają chyba dwie drogi:

 

1. Zakup przejściówki USB-> RS232 - ja takiej używam i działa OK, ale jest wiele modeli tego rodzaju konwerterów i niej jest powiedziane, ze będzie na 100% prawidłowo pracować. Nie używam jej do podłączenia radia do symulatora.

 

2. Zakup interfejsu od razu wpinanego na USB i zakończonego kablem do Hiteca. Tez nabyłem taki do mojego Cockpita SX z allegro i spisuje się fantastycznie. Zapłaciłem około 60 zl. Uprzedzam z góry ze nie jestem związany ze sprzedawca w żaden sposób.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor raczej nie jest podłączny do portu szeregowego :) prawdopodobnie masz komputer z zintegrowaną kartą graficzną .Jesli niemasz żadnego portu szeregowego to proponuje sprawdzić instrukcję od płyty głównej może masz port szeregowy na płycie i wystarczy dokupić "sledzia" ( podaj nazwe i typ płyty głownej) i po sprawie, jeśli nie to moze karta portów szeregowych na PCI. Przejściówki usb>port szeregowy to cięzki temat większość z nich nie pracuje poprawnie z interfejsem od aparatury trzeba wypróbowac kila zanim sie trafi na działającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie papiery pochowane i nazwy nie znam ,szukam na kompie ale znaleźć nie mogę :lol: (jak znajdę to podam-karta jest niestety zintegrowana!) Kupować nowego za 60zł raczej nie chcę, chyba pozostaje mi na razie podpinać starego kompa na czas ćwiczeń :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę główną sprawdzisz programem CPU-Z, który pobierzesz ze strony producenta LINK A co do tych płyt bez rs232 to są już takie przypadki nawet z tymi do zwykłych blaszaków :( Niektóre Abity (płyty innych producentów też) zgubiły ten port. Co do samego interfejsu, to polecam Pitlaba. Akurat sam mam taki, ale inne też może są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem do kolegi z PitLaba i powiedział, że robi kabelki na RSa, podejrzewam że mój następny komp na pewno nie będzie miał RSa więc trzeba by kupować przejściówki. Znalazłem na allegro taki kabelek http://www.allegro.pl/item260694691_uniwersalny_interface_usb_symulatorow_lotniczych.html i teraz nie wiem co wybrać. Macie jakieś doświadczenia z tym kabelkiem z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wyprostować informację o swoich interfejsach.

Są dostępne tylko na port RS232. Mam też w ofercie konwertery USB-RS232, ale nie można nazwać tego interfejsem na USB.

Kiedyś planowałem zrobienie wersji USB, ale ciągle nie starcza czasu i do tego ciężko było by zrobić wersję atrakcyjną cenowo. Dlatego cały czas poświecam wariometrowi bo z tego będzie większy pożytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT2313 mozna podlaczyc bezposrednio do USB gdzies w sieci jest gotowy projekt (pewnie znasz) Moze to byloby rozwiazanie :)

 

A tak nawiasem mowiac ja tez nie mam w notku RS-a i lacze twoj kabelek przez najtansza (5-6Eur) przejsciowke USB<->RS (bodaj na PL2313 czy jakims podobnym) i dziala swietnie

(PPJoy + AFPD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.