Skocz do zawartości

Skrzydełko 160cm ale przedłużone.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odebrałem nowe rdzenie skrzydełka 160cm. Wykonane starannie przez hornet coś tam. Jednak 160cm to dla mnie stanowczo za mało. Dokupiłem więc płytę styropianu gr 5cm i wydłużyłem je: do kazdej połowy rdzenia dokleiłem wspomniane 5cm z obu profili, dodam jeszcze jeden 5cm centralny. W ten sposób rozpiętość wzrosła do 185cm ale myślę o zaokrągleniu do 190. Korci mnie 200cm ale nie chce mi sie tyle szlifować. Tym razem chciałbym wykonać jak najlżej. Poprzednie miało masę 1800g do lotu przy 200cm rozp; i napędzane było silnikiem TP 2915-5T-8Y. Na śmigle TP 13x4 dawało to 2200g ciągu statycznego na pakiecie 4s. fotek w tej chwili nie wstawiam bo nie ma jeszcze czego pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Qrcze ! Całkowicie zapomniałem o tym temacie...

Model wykńczony:

post-33-0-58368400-1377036084_thumb.jpg

i oblatany:

post-33-0-40916600-1377036123_thumb.jpg

W zależności od pakietu i silnika masa do lotu 1700 - 1800g. Oblot bardzo udany nie licząc konieczności przesunięcia do przodu SC o 2cm, a póżniej jeszcze silnika o jakieś 4-5cm by uniknąc balastu. Model raczej nerwowy ale nie wiem dlaczego: w sobotę przy słonecznej bezwietrznej niemal pogodzie latał idealnie, a dziś gdy było bardzo nieładnie to juz tak sobie. poniewaz sam filmowałem i pilotowałem wiec wyszło jak wyszło:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.