Skocz do zawartości

Utrata kontroli na modelem


Emcztery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem świeżakiem w temacie modeli. Raz na jakiś czas zdarza mi się wbić jeszcze kreta :). Po jednym takim pojawił mi się problem z kontrolą nad modelem. Prosiłbym jakiś bardziej doświadczonych modelarzy o pomoc w ustaleniu co jest problemem.

 

Gdy model jest w powietrzu zdaża się, że na kilka sekund nie mogę sterować modelem, na żadne rozkazy z aparatury samolot nie reaguje. Po 3 czy 4 sekundach wyłącza mi się silnik i samolot zaczyna najczęściej pikować. Następnie po 1 czy 2 sekundach odzyskuję sterowanie, ale żeby silnik znowu się załączył muszę ustawić dźwignię przustnicy na zero, a następnie dać gazu. Zazwyczaj udaje mi się wtedy uratować samolot przed katastrofą.

Co może powodować takie zachowanie? Nadajnik, odbiornik czy regulator? Raczej ten ostatni nie bo używałem zamiennika i problem się też powtórzył. Nie jest też to raczej utrata zasięgu bo samolot jest nie dalej niz 70m ode mnie.

 

Używam aparatury i odbiornika Turnigy 9x, regulator HobbyKing 20C.

 

Z góry dzięki za jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw obadaj odbiornik i antenę. Może po kraksie coś się ułamało, odlutowało itp.

 

NIe wiem czy to powstało podczas kraksy czy przy częstym wyjmowaniu, ale antenka przy samej obudowie odbiornika jakby się przełamała. Wygląda to tak, że izolacja pękła, ale drut pozostał cały z tym że jest bardziej w tym miejscu podatny na zgięcia. Czy to może być przyczyną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.