Skocz do zawartości

ASP 2.5cm


GregorianR

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chyba już nie porównam bo już zamówiłem silnik ASP 2,5cm na początek powinien wytarczyć. Narazie chcę się nauczyć latać spalinkami i do jakiegoś małego górnopłata powinien wystarczyć. I pytanko czy moge go docierać na tym paliwie? http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=618 bo takie zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to za dobre paliwo do docierania, mniej niz 20% oleju, do tego syntetyk, nie studzi tak jak rycyna, i jeszcze 10% nitrometanu. Do tego silnika na docieranie to paliwo raczej nie jest wskazane

 

na docieranie najlepiej takie

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu silniczek do mnie dotarł :D Próbowałem go dzisiaj odpalić ale nic z tego 2 razy zawarczał tak po 2s i gasł. Paliwo 80/20, a do rozgrzania świecy(osA3) bateria R20 1,5V- kolor spiraliki ciemny czerwony!

 

9abaaa444be88855.jpg

 

do czego służą śrubki zaznaczone na fotce? 2 to iglica?(wkręciłem ją do końca a później 2,5 obrotu ją wykręciłem), śrubki nr 1,3 nie ruszałem.

 

Doprowadzając paliwo do silnika kręciłem smigłem w kierunku przeciwnym do ruchów zegara zatykając gaźnik gdy tłok szedł do góry. Jak paliwo doszło do silnika, zakręciłem jeszcze śmigłem 2 razy, a przepustnice ustawiałem różnie. Raz 30% otwarta a raz 30% zamknięta. Odzywał się jak była otwarta w 30%.

 

Nie wiem czy mnie zrozumiecie bo sam juz nie kumam co pisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie chce mi odpalić? za słabo rozgrzana swieca? czy moze zalewam silnik bo raz miałem świecę mokrą a później chyba olej wylatywał koło smigła. Moze spróbować odpalić na paliwe z dodatkiem 10% nitro czy nie za bardzo. Jutro jeszcze będe się męczył. Bo na dzisiaj mam dosyć pochlastałem palca i rękawiczke o smigło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rozgrzania świecy(osA3) bateria R20 1,5V- kolor spiraliki ciemny czerwony!

 

Kolor spiralki powinien byc jasny zolty - lub co najmniej jasny pomaranczowy. Czerwony = za zimno. Dodaj 2 lub 3 paluszki rownolegle, bo taka swieca potrafi ciagnac niezle i wtedy napiecie na jednym paluszku mocno siada (bylo to wielokrotnie walkowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - otwarcie przepustnicy

3 - małe obroty

 

Ew. 1 może trzymać przepustnicę w korpusie gaźnika

 

1. sluzy do jednego i drugiego. Jak wykrecisz ja calkowicie to okaze sie ze na cylindrze przepustnicy jest wciecie. W tym wcieciu porusza sie wymieniona srubka nr 1. kontra potrzebna jest do tego zeby w locie Ci sie gaznik nie rozkrecil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. Jutro spróbuje z zasilaniem 3V.

GregorianR, nie wróże tej świecy długiego życia przy 3V

 

Dodaj 2 lub 3 paluszki rownolegle

 

Równolegle to jest połączenie plusa z plusem i minusa z minusem. Napięcie sie nie zmieni, za to pojemność i wydajność prądowa zwiększy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rozgrzania świecy(osA3) bateria R20 1,5V- kolor spiraliki ciemny czerwony!

 

Kolor spiralki powinien byc jasny zolty - lub co najmniej jasny pomaranczowy. Czerwony = za zimno. Dodaj 2 lub 3 paluszki rownolegle, bo taka swieca potrafi ciagnac niezle i wtedy napiecie na jednym paluszku mocno siada (bylo to wielokrotnie walkowane).
Ok dzieki. Jutro spróbuje z zasilaniem 3V.

Koniecznie chcesz dowiedzieć się ile kosztuje świeca? Przecież Przemek wyraźnie napisał, że równolegle.

 

Adam był szybszy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień bez efektów, silnik po odpaleniu kręci moze z 3s. Próbowałem nawet na paliwie z 10%nitro i to samo. Powoli wymiekam-nie czuje palców :evil: akumulatorki się ładują i jutro kolejne próby, ale i tak czarno to widzę. Ta świeca napewno się nadaje do tego silnika :?: chyba zamówię A8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.