Skocz do zawartości

Podłączenie kolejnego akumulatorka


tomyy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem dziecku mini helikopter sterowany na podczerwień zasilany akumulatorkiem litowym SHIDA 75mAh

 

http://www.sportys.com/pilotshop/product/15757

 

Czy jest możliwość bym podłączył jeszcze jeden taki akumulatorek do niego i czy to spowoduje dłuższe działanie copterka?

Jeśli tak to czy wystarczy jak podepnę akumulatorek w odpowiednie przewody ( czarny-czarny, czerwony-czerwony)?

 

http://www.toys.warez.pl/ak024-akumulator-lipo-shida-p-382.html

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc równolegle zwiększysz napięcie, ale pojemność będzie taka sama. Jeśli połączysz szeregowo, zwiększysz tylko pojemność, ale jednocześnie obciążysz model. Będzie trzeba latać na większych obrotach. Czas lotu pewnie będzie podobny, ale elektronika bardziej obciążona. To się nie opłaca. Lepiej kupić minimalmnie większy akumulator, ale i tak pewności nie ma, że czas lotu się wydłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc równolegle zwiększysz napięcie, ale pojemność będzie taka sama. Jeśli połączysz szeregowo, zwiększysz tylko pojemność, ale jednocześnie obciążysz model. Będzie trzeba latać na większych obrotach. Czas lotu pewnie będzie podobny, ale elektronika bardziej obciążona. To się nie opłaca. Lepiej kupić minimalmnie większy akumulator, ale i tak pewności nie ma, że czas lotu się wydłuży.

 

Bartek - zamilknij - równolegle zwiększasz napięcie - :o :o :o i inne bzdurki - ...

 

ps. Tomek - wypowiedzi Bartka nie czytaj .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem kiedyś przeróbkę takiego helikoptera podmieniając oryginalny pakiecik na większy i byłem super zadowolony.

I takie rozwiązanie polecam. Wybierając opcję dołożenia drugiego pakietu, po pierwsze, możesz mieć problem z jego umiejscowieniem w modelu (mało miejsca) , a po drugie korzyść będzie mała ze względu na te dwa czynniki , o których pisał przedmówca (większa waga --> większy prąd potrzebny do latania --> szybsze zużycie pakietu).

A zapewniam, że czas latania na takiej podmienionej jednej baterii będzie wystarczająco długi (ok. 10 minut). Potem odpoczynek 25-30 minut, podczas ładowania pakietu i dalej można się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.