Skocz do zawartości

Piper


kosa

Rekomendowane odpowiedzi

No więc przyszedł czas na drugi modelik, robie pipera z planów electric orange. Model jest już w trakcie malowania, relacji z budowy nie umieszczałem bo bym was zanudził:P robiłem go około miesiąca, praktycznie nie miałem czasu (szkoła), ale powoli powoli i niedługo będzie latał chyba będzie latał:P. Model nie będzie za lekki:P przewiduje około 460-480g. No i trochę danych model będzie "latał" na takim samym wyposażeniu jak RWD:P silnik Emax CF2812, regulator jeti eco 18, 4 serwa hs-55, odbiornik HFS-05MS i pakiet fullmax 3s 1050mah. I teraz mam pytanie w RWD nie miałem lotek a tutaj będą no więc jak podłącza sie 2 serwa od lotek pod jeden kanał?? (przedłużacz "Y"??) Jutro postaram sie wstawić parę fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, kabel Y, a powiedz mi ,mam taki sam napęd tylko regiel 25A ,ile pracował ci ten silniczek na takim pakiecie?Ja też się przymierzam do Pipera ok.120cm a jak zamierzasz malować ,Piper Yellow czy wojskowo a może jeszcze inaczej :wink: ?,i jaką techniką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już praktycznie pomalowałem. Malowałem trochę nie modelarskim sposobem ale wygląda ładnie:P a dokładniej farbą akrylową, coś w tym stylu http://www.jungfrau-stafette.ch/technik/96.jpg . Pakiet dostałem od kolegi nie jest nowy i wchodzi do niego lekko ponad 800mah wystarcza mi to na jakieś 10min, mój ma 90cm rozpiętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że jakoś sobie poradzę:P będę wertował instrukcje ze słownikiem w ręku :P:P ponieważ nigdy jeszcze nie używałem mixerów:P a jeszcze jedno mogę zrobić klapy?? (mówię odnośnie sprzętu który posiadam, czy jest to wykonalne?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowałem zwykłymi farbami akrylowymi przy użyciu pigmentów, malowałem 2x następnie szlifowałem w celu zmniejszenia wagi i wyrównania nierówności a na koniec malowałem trzeci raz niewielką ilością farby. Malowałem od razu na depronie nie pokrywałem papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... W Opticu jest jeszcze taka funkcja jak różnicowe wychylenie lotek (ADIF) wtey lotki podpinamy po 1 i 5 kanał, a relacje między kanałmi we wszystkich wartościach na 100% no chyba że chcemy inaczej...

 

To tak gwoli ścisłości...

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak :

Optic 6 Sport pozwala na programowanie pod kątem sterowania modeli samolotów, szybowców i śmigłowców. Wyposażony jest w pamięć dla 10 modeli.

W Hitec Optic 6 Sport znajdziemy przyciski do wprowadzania danych, blokadę gazu, podwójną funkcję timera oraz przełączniki typu „włącz/wyłącz". Programowalny dla wszelkich modeli szybowców, modeli samolotów tak z napędęm elektrycznym jak i świecowych a także do śmigłowców.

 

Funkcje i właściwości:

• pamięć 10 modeli

• EPA

• punkt końca wychylenia dźwigni serw

• odwrotne działanie serw

• precyzyjne trymowanie

• wychylenia wykładnicze kan. 1, 2 i 4

• podwójny zakres wychyleń - kanał 1, 2 i 4

• nazwa modelu

• resetowanie modelu

• kopiowanie modelu

• wybór modelu

• przypisanie przełączników

• gaszenie silnika

• trener

oraz ok. 30 innych funkcji programowych

do samolotów, szybowców i śmigłowców.

 

 

Hitec optic :

 

Optic - 6 kanałowa, komputerowa aparatura FM/QPCM, zaprojektowana do sterowania modelami śmigłowców, samolotów oraz szybowców. Optic zawiera program śmigłowcowy oraz wszystkie funkcje i możliwości, jakie może oczekiwać zarówno początkujący jak i zaawansowany modelarz i które pozwolą obsłużyć praktycznie wszystkie modele.

 

Cechy nadajnika:

 

* 6 channel

* FM / Q-PCM

* 8 Model Memory

* Spectra compatible

* Digital trims

* Model name

* Dual timer

* Switch Assignability

* EPA

* Dual rates

* Exponential

* Fail safe

* Throttle lock

* Engine Cut

* Three flight modes

* 2 open mixes

* Gyro gain

* Throttle curves

* Pitch Curves

* Revo mix

* CCPM mixing

* CROW Mixing

* Camber

* Reflex

* System Trener

 

 

różni sie pamięciom a resztę wyłap sam .. Google nie gryzą ;p ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.