Skocz do zawartości

platforma FPV projekt-realizacja


obsydian1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Robert dzięki za przydatne informacje . Jakiś czas temu pytałem znajomego elektronika o ekranowanie folią aluminiową i powiedział że nie ma sensu nie znaczy to jednak że to nie działa , jeśli sprawdziłeś że działa to ok. Tak chyba zrobię zastosuję folię. Co do elementu u góry na GPS raczej tak zostanie, choć wiem że przy wywrotce będzie zniszczony . mam nadzieje że ten samolot spełni moje oczekiwania co do jakości lotu ,sterowności i wywrotki nie będzie .Myślę że gdyby doszło do wywrotki, przy tak dużym modelu zniszczenia będą dalej sięgające i anteną GPS zbytnio bym się nie przejmował.

Robert dzięki za wsparcie, postaram się aby było naprawdę ciekawie.

Pierwsze fotki niedługo pokażę.

 

Kuba.

Chyba się już zdecydowałem na konstrukcyjne skrzydło choć rdzeń styropianowy też nie jest złym pomysłem sęk w tym że wewnątrz to skrzydło nie będzie takie proste . muszą być kanały na przewód od świateł na wzmocnienie oraz na pręt zespolony z lotką który musi mieć precyzyjne prowadzenie w wzdłuż skrzydła (i nie będzie to prawdopodobnie linia prosta). Serwo od lotek będzie w tej środkowej części skrzydła (tej stałej nie odłącznej od kadłuba, a dokładnie w tej przestrzeni pokazanej na projekcie w kolorze czarnym).

Muszę powiedzieć że skrzydła tego samolotu będą najbardziej pracochłonną rzeczą pod kilkoma względami.

Typowe techniki budowania znam mają plusy i minusy zresztą jak wszystko.

Myślę że głównym powodem dla którego wybieramy jakąś metodę budowania skrzydła czy samolotu jest coś co leży w sferze naszego gustu. Mi jednak zależy na nieco niższej wadze samolotu dużej estetyce wykonania szybkiej jego budowie itd. Dlatego muszę pogłówkować zanim podwinę rękawy i zacznę budować.

PROTON

Najczęściej projektuję w corelu, samolot składany jest do kupy w 3dsmax . do rozkładania nierównych powierzchni 3d np. poszycie kadłuba na płaski format wektorowy, dobry jest program Pepakura Designer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Projekt i realizację tego samolotu na razie odpuściłem wrócę to tego za jakiś czas . Do projektu jednak co jakiś czas zaglądałem i pare rzeczy poprawiłem ,dokończyłem.

Realizację wstrzymałem ponieważ podczas projektowania tego samolotu nie miałem żadnego samolotu do latania i w związku z nasilającą się chęcią do polatania zaprojektowałem taki oto prosty samolocik .

 

post-8489-0-93866400-1389870272_thumb.jpg

post-8489-0-21885400-1389870279_thumb.jpg

Okazało się że ten samolot śnietnie lata stąd zainspirował mnie do stworzenia czegoś podobnego ale w większej skali (do latania z kamerą)więc zająłem się tym oto projektem- http://pfmrc.eu/index.php?/topic/39486-projekt-fpv/

 

 

post-8489-0-77114300-1389870467_thumb.jpg

 

 

 

 

Ta platforma lata śnietnie i ma świetne parametry .

 

 

Skay-saylora dokończę ale będę musiał przerobić kadłub tak aby można było zainstalować gibala bezszczotkowego oraz zasłonić go od wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

samolot będzie miał możliwość startu pionowego.

napęd oczywiście już nie jednosilnikowy tylko dwusilnikowy.

 

główne elementy będą wykonane z lekkiego tworzywa sztucznego formowanego termicznie przy użyciu urządzenia do tłoczenia próżniowego.

plusem takiego rozwiązania jest szybka produkcja duża dokładność przy wielokrotnej powtarzalności wykonywanych części i bardzo niska waga samolotu.

 minusem jest cena przygotowania samolotu do produkcji. :)

Pionowy start tego typu samolotu to  skomplikowana sprawa.Sporo o tym myślałem  i muszę powiedzieć że nie będzie łatwo.

ale cóż im trudniej tym więcej zabawy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.