Skocz do zawartości

Katana S - 3d foamy.


extream

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Model skończony czeka na odpowiednią pogodę i trochę odwagi ... Całość wykonana z planów z 3dfoamy.

Serwa : 4x Dynam

Odbiornik: Rex 5+

Regler: 30A TP

Pakiet : 1350 Fullymax 11.1V

silnik: EMAX 2822

Jak widać wyposażenie nie należy do lekkich ale zobaczymy jak będzie sobie dawać radę Katana z nim.

Model choć jeszcze nie latał już miał oderwany pyszczek..... śmigło uciekło od silnika z zepsutego prop savera. Na szczęście zatrzymało się na modelu .... Całość już posklejana.

Obraz033-1.jpg

Obraz034-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

otóż ja również zrobiłem tą katanę, w celu kontynuowania ćwiczenia 3D, tym razem robiąc figury na minimalnej wysokości. Szkoda lepszego modelu więc skleiłem sobie taką zieloną śmigawkę. Jeszcze nie latałem bo ciagle leży snieg a boję się o elektronikę.

 

Odpowiadając na pytanie o masę, moja wyszła 360g. Silnik o ciągu do 800g powinien pasować i dlatego założyłem D2830-09. Odbiornik standard, serwa 9g. Pakiet 1200mAh 20-30C o masie 106g.

Na wyglądzie mi nie zależało więc wyszło to tak:

 

IMG_0001-3.jpg

IMG_0003-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Dzisiaj ulotniłem moją katanę z tych planów. Przeskalowałem ją do 90 cm. Waga gotowej do lotu to 181 gramów. Wyposażenie:

Silnik: Suppo A2204-14 1400kv

ESC: Budget 10A

pakiet: Rhino 610mAh 3S

4 serwa: Turnigy 1440A

 

Oblot odbył się bez problemów, nawet nic nie trymowałem. Na śmigle 7x3,5 latała całkiem fajnie, wolno i spokojnie. Ciągu starczało do zawisu jednak pozostawał pewien niedosyt. Zmieniłem na 8x4,3 teraz lata nieco szybciej, ale przede wszystkim ma spory zapas ciągu.  

 

Potrzebuję jednak wskazówki jak najefektywniej i najlżej wzmocnić tył na skręcanie, gdyż obecnie jest z tym słabo. Kilka fotek:

post-8128-0-16891100-1410091740_thumb.jpg

 

post-8128-0-58740300-1410091774_thumb.jpg

 

post-8128-0-00828400-1410091807_thumb.jpg

 

Za kilka dni powinienem ją pomalować, zrobię coś w stylu tego schematu: 

post-8128-0-33161600-1410091999.jpg

 

Link do galerii ( z czasem będzie rozbudowywana): 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Waryjocie 1 poradziłem sobie z tym w ten sposób, że na odcinku od dźwigara skrzydeł aż po koniec statecznika  wkleiłem ukośnie listwy depronowe tworząc rodzaj "skrzynki".  

Link do mojego postu: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45101-pzl-waryjot-aka-3d-batix-diablo/&do=findComment&comment=493348I

muszę powiedzieć, że to podziałało, przez cała swoją 2 miesięczna służbę Waryjot sztywny na ogonie był (jakkolwiek dwuznacznie by to nie brzmiało :) ). Możesz kombinować z węglowym wykrzyżowanie, ale ja na tym poległem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie pytanie laika bo ten typ modeli jest dla mnie obcy. Pytam z ciekawości. Czy ten typ modelu ma jakiś profil skrzydła, czy też jest to zwykła "deska". Bo na taką na zdjęciach wygląda.

 

EDIT: już znalazłem. Dziękuję. Profil Kfm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie pytanie laika bo ten typ modeli jest dla mnie obcy. Pytam z ciekawości. Czy ten typ modelu ma jakiś profil skrzydła, czy też jest to zwykła "deska". Bo na taką na zdjęciach wygląda.

 

EDIT: już znalazłem. Dziękuję. Profil Kfm.

 

W moim jest zwykła deska :)

 

 

Ja w swoim Waryjocie 1 poradziłem sobie z tym w ten sposób, że na odcinku od dźwigara skrzydeł aż po koniec statecznika  wkleiłem ukośnie listwy depronowe tworząc rodzaj "skrzynki".  

Link do mojego postu: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/45101-pzl-waryjot-aka-3d-batix-diablo/&do=findComment&comment=493348I

muszę powiedzieć, że to podziałało, przez cała swoją 2 miesięczna służbę Waryjot sztywny na ogonie był (jakkolwiek dwuznacznie by to nie brzmiało :) ). Możesz kombinować z węglowym wykrzyżowanie, ale ja na tym poległem...

 

 

Bardzo dziękuję za radę, zrobiłem tak jak napisałeś i sztywność się znacząco poprawiła. Z malowaniem trochę sobie odpuściłem, gdyż stwierdziłem, że i tak to samolot do nauki akrobacji, więc długo pewnie nie pożyje. Fotka usztywnienia i malowania:

 

post-8128-0-83419300-1411412805_thumb.jpg

 

post-8128-0-73558100-1411412623_thumb.jpg

 

post-8128-0-69949000-1411412880_thumb.jpg

 

Zastanawiam się nad zamontowaniem generatorów siły bocznej tylko nie do końca wiem jak to powinno wyglądać. Wystarczy, że zrobię tak jak na zdjęciu poniżej ? Kształt dać taki czy jakiś inny ? 

 

post-8128-0-75511800-1411412731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.