Skocz do zawartości

cessna 182 cmpro rozpiętość 1600mm pytania


kwi@tek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

szkoda że nie zaglądałem na forum wcześniej

ja mam taką cessnę i latałem z nią nawet na jakimś Kraśniku

silnik to chyba OS46FX silnik bardzo dobrze dotarty, mocy miał dokładnie tyle co potrzeba a dźwięk- poezja. Jak kto lubi dwusuwy oczywiście

sam model całkiem nieźle zrobiony jak na chińczyka, chyba jakieś doważanie było potrzebne z przodu ale nie jakieś wielkie zdaje się że doklejone ciężarki do kół i mocowane śrubą wystarczyły.

Bardzo niepoważnie wygląda w modelu mocowanie popychaczy lotek, to co jest to prośba o kłopoty - zaciskanie imbusem na gwincie to jakies nieporozumienie w modelu spalinowym, ja to w lotkach wymieniłem ale w klapach zostawiłem i te klapy się czasem przestawiają. Z uwagi na warunki dałem wielkie koła 80mm wygląda groteskowo ale za to startuje z trawy.

Przednia goleń podwozia nie jest za rewelacyjna, zdaje się że ją wymieniłem na taką ze świnskim ogonkiem

Lata się bardzo przyjemnie, choć nudno (wiadomo sportowy samolocik) z klapami trzeba uwazac bo łatwo na nich przeciągnąć. U mnie latał na radiu spektrum DX7 bez żadnych problemow, odbiornik był z tych porządniejszych AR7000 albo 6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.