Skocz do zawartości

Spalinowe Buggy RC z mini quada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy zakupiłem mini quada z zamiarem przerobienia go na dość duży spalinowy model buggy. Tutaj nasuwa się kilka pytań, a najwięcej dotyczących podłączenia elektroniki w modelu. Potrzebne tu będą w miarę mocne serwa, a co się z tym wiążę dostateczne źródło zasilania. Znalazłem takie serwa http://allegro.pl/serwo-tower-pro-mg995 ... 20097.html . Teraz pytanie czym to zasilić? Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba mały akumulator żelowy, lecz nie wiem czy się nada. W tej kwestii proszę kolegów z forum o pomoc. Jeśli uda mi się kupić serwa i podłączyć to wszystko do źródła zasilania to możecie być pewni tego, że będę zdawał na bieżąco relację na forum o postępach w pracach nad modelem. Z góry dziękuję Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie wydaje ... serwa sa slabe im mocniejsze tym lepsze mysle ze ewentualnie 2 sztuki springrc 33 kg moga dac rade na kierownice, http://www.modelmoto...m-springrc.html a na linke gazu to spokojnie jakies hitec 5kg da rade, problem powstaje pozniej bo springrc ciagnie 3 ampery i zeby wydolnosciowo prad dal rade trzeba je podlaczyc pod osobne zrodlo sproboj tak jak na obrazku z jednym springiem a jak nie da rady to trzeba dolozyc drugie serwo i analogicznie zasilanie

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że serwo 15 kg spokojnie starczy i to jeszcze z nadmiarem. W razie czego proszę o podanie schematu lub linku jak zbudować taki mostek, gdyż z elektroniki jestem zielony. :unsure:

 

To niestety źle myślisz. 15 kg serwem to możesz co najwyżej sobie zrobić mechanizm do spłuczki w WC. W modelu Baja, serwo multiplex rihno to jest optymalne, w sumie czasem by się mocniejsze przydało, no ale. Jest to model który waży 11-12 kg, a taki mini quad pewno z 50. Po drugie skręcając kierownicą może i nie dużo siły używasz, ale jakby miało być to serwo, a conajmniej dwa, to zauważ że musiał byś kierownice zdjąć i wtedy serwa można by jakoś moze zamocować, ale zapewne popychały by one półkę kierownicy i musiły by użyć jeszcze więcej mocy. Moim zdaniem się nie opłaca, nie warto niszczyć quada i się bawić w takie wynalazki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.