Jump to content

Nowa seria HXT 900 (czarna)


jaciomp

Recommended Posts

Proszę pana w sklepie o serwo HXT 900 i przy okazji zestaw naprawczy bo mi padły tryby a on na to ,że ma ale tylko w nowej wersji z czarnymi trybami. Ponoć obudowa ta sama ale elektronika i tryby niekoniecznie więc tryby białe mogą nie pasować a czarnych jeszcze nie ma.

Bluźnił też na nową serię, że jakieś wady potrafią mieć typu drgania, że cięższe o 1g i w ogóle po co wypuścili coś takiego skoro stare były sprawdzone i najlepsze w swojej klasie.

Co ciekawe w większości sklepów nie ma jeszcze tej serii, ale może w dużym warszawskim sklepie szybciej towar schodzi.

Mieliście już doświadczenia z tą serią i czy faktycznie tryby są niezamienne?

Link to comment
Share on other sites

Do mnie trafiło jedno. Jedno co mogę powiedzieć to jest to totalne gów*o! Serwo chore na delirium. Strasznie się grzeje nawet jak nie ma telepotki. Wcześniejsze (z białymi trybami) były o niebo lepsze.

A najlepsze serwa 9-gramowe jakie mam do tej pory to TowerPro SG91R (5 lat w motoszybowcu i zero problemów). Miałem tez kiedyś Turnigy ale to jeszcze większy chłam. Wolne, głośne i sypia się przekładnie (miałem na lotkach i szybowiec pocałował kreta w dupe).

Wracając do HXT.... mam nadzije że to tylko mój pech że trafiłem na jakiś "cudowny" egzemplarz.

Link to comment
Share on other sites

A najlepsze serwa 9-gramowe jakie mam do tej pory to TowerPro SG91R

 

A jak dla mnie to jedno z najbardziej znienawidzonych serw. Po jakimś czasie użytkowania dostawało drgawek w pewnym położeniu i to dosyć dużych. Wg mnie najlepsze jak dotąd serwo 9g to SG-90 for airplane, ale o wiele lepsze są E-SKY 8g (cyfrowe).
Link to comment
Share on other sites

używałem SG-90 SG91R i Esky między dwoma pierwszymi dużej różnicy nie widziałem ale Esky... 6 lat i nad jak nówka ;) 0 luzów idzie równo z drążkiem to jest po prostu serwo które nie powinno być nigdy z produkcji wycofane ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w swoim Ultimate 2 sztuki E-SKY na SW i kiedyś podczas testów bardzo szybkiego ruszania drążkiem w górę i w dół i gwałtownego puszczania go, oba serwa dostawały dużej padaczki. Ale było to tak szybkie i nienaturalne ruszanie, że w locie chyba nie ma opcji, aby spotkało mnie coś takiego. Mam jeszcze inne 3 sztuki tych serw i trzeba przyznać, że jak na 30 zł są bardzo dobre.

Link to comment
Share on other sites

No ja kupiłem 15 sztuk SG-91R jednorazowo, potem jeszcze 5, i tylko jedno było od nowości "lewe" więc może mi się dobra partia trafiła. Pozostałe sztuki do tej pory super działają i o dziwo nie ma luzów. Z doświadczenia wiem, że kupując tanie serwa trzeba brać ich na wyrost bo zawsze coś się trafi takiego jakie nie powinno być.

Co do E-sky to wytrzymały u mnie 3 lata a potem zaczęły się sypać. Po roku intensywnego użytkowania złapały spore luzy jak na serwa tej wielkości. Wiadomo, wszytko musi się zużyć zwłaszcza jak dostaje w powietrzu lanie. Esky są bardzo dobre, szkoda tylko że z trwałością nie jest lepiej.

Co do nowych czarnych, to poczekam na kolejne opinie, choć może zamówię je pod kontem silniczków które by się mi do ożywienia redukcji przydały ( w zimie lubię dłubać 1:48) :P

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w swoim Ultimate 2 sztuki E-SKY na SW i kiedyś podczas testów bardzo szybkiego ruszania drążkiem w górę i w dół i gwałtownego puszczania go, oba serwa dostawały dużej padaczki.

 

Masz luzy na popychaczu lub popychacze są zbyt elastyczne, może być tez tak że luzy są na kołach zębatych i wtedy jest to wina serwa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Seria jest TP 92R

 

Nie tylko. Ostatnio odkryłem, że Hextronik też wypuścił karbonową serię: http://www.hobbyking...icro_Servo.html . Dane takie jak TP, ale w tytule na HK są jeszcze ze starej serii. Ostatnio chciałem kupić 1 serwo HXT 900 (stare), w opisie w pewnym sklepie w Polsce były dane tego z plastikowymi trybami, a przyszło węglowe. Jeszcze nie testowałem w locie. Nie porównywałem z TP-92R, ale tryby, przynajmniej ostatni, naprawdę są z włókna węglowego. Jest szybkie, a jedyny minus to minimalne zadrganie (jedno, krótkie) przy pełnym wychyleniu w jedną stronę.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

Panowie powiedzcie mi coś o tych serwach bo jak to czytam to nic nie rozumiem.

 

Dotychczas latałem na serwach CONRAD ale po 6 latach powoli nie daja już rady. Jako, że coraz częściej kupuję w HK postanowiłem kupić sobie troche serw kożystając z wolnych gramów w przesyłce.

 

I teraz pytanie. Kupiłem 2 serwa HTX900 z czarnymi trybami (carbon). Teraz chcę dokupić jeszcze 4 szt ale są tylko z białymi trybami (nylon). Które w końcu to są nową a które stara serią oraz które lepsze(czarne czy białe tryby) ?

Link to comment
Share on other sites

Czarne są nowszą serią. Te starsze (białe) były całkiem w porządku. Co do nowych, to miałem na spróbę i nie byłem zadowolony. Serwo przeskakiwało przez neutrum i czasami miało drgawki. Jednak nie chciał bym ich od razu przekreślać. Dobrze jak by się wypowiedziało więcej osób.

Link to comment
Share on other sites

Dziadostwo. Podczas testów "na sucho" niemal wszystko OK, ale kiedy zamontowałem je w modelu, a dokładniej sterowało ono lotkami w halówce, po gwałtownym powrocie do neutrum miało drgania, prawdopodobnie wynikające z luzów. Białe lepsze, ale i tak nie brał bym żadnych niebieskich serw. Jeśli chodzi o tanie serwa 9g, to najlepsze, jak dla mnie to Pelikan 9g, takie jak w becie. Mogły by mieć minimalnie lepsze centrowanie, ale jeśli chodzi o ogólną precyzję i wagę są znacznie lepsze. Prędkość ujdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.