Skocz do zawartości

prosta spalinka z lotkami


afish

Rekomendowane odpowiedzi

japim,

Czy najmniejszym kosztem lubie robic modele to bym sie zastanawial ...

 

:P

 

en trenerek o którym mówisz byl robiony rzeczywiscie po kosztach ale zawsze chcialem zrobic jakis model z balsy i sklejki... Tak sie wlasnie zastanawialem ile bym musial wylozyc kasy na matarialy i czy rzeczywiscie AFR wyjdzie cenowo podobnie ??

Idzie zima, wiec czasu na klejenie modelu bedzie duzo. Jezeli Twoj czas nie jest cenny to mozesz sobie strugac model - cenowo (balsa + sklejka + galanteria + pokrycie) wyjdzie na poziomie mniej wiecej 1/2 - 2/3 ceny najtanszego ARF - wiec nie wiem czy warto... Faktem jest ze taki tani ARF to czesto potrafi nie przezyc pierwszego ladowania i aby byl cos wart trzeba przy nim troche podlubac.

 

A moze chcac uczyc sie latac na lotkach do ostatniego trenerka je dorobie ..... ( o ile go nie rozbije wczesniej)

Oblataj tego. Jak sie okaze ze lata ok to tak jak powiedzialem - wystarczy rozciac te skrzydla, zmniejszyc wznios i dorobic lotki - w sumie max 2 dni roboty uwzgledniajac czas schniecia zywicy na nowym laminacie... albo zrob tylko nowe skrzydla na profilu NACA2415, bez wzniosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afish

a ten Baron co link dałem Ci nie pasuje?

Sklejania w tym od groma i można wykorzystać sklejkę 'owocową' + trochę listewek, więc koszt materiałów niewielki. Rozp. 1600 mm. Silnik do niego masz.

Jego mniejszy brat, Baronnet, był produkowany przez Svensona jako kit, rozp. 1300 mm.

Lata toto bajecznie i powstało tego u nas z 9 szt. w różnych wersjach, z lotkami i bez nich, z różnymi profilami, na silniki 2 - 4,5 ccm.

 

PS.

Szkoda, że nie mieszkasz ze 30 km bliżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlem

Ten BAron od Ciebie w miare spoko ale chcialem miec w czym wybierac ....;]

Narazie chyba sobie odpuszcze i zrobie trenerkowi lotki chyba ze nie bedzie latal .. ;/

Wtedy wróce do watku i bedziemy cos wspólnie kombinowac;]

 

Karlem czemu szkoda ze nie mieszkam z 30 km blizej .. ?? Przyjechalbys mi pomóc ;] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie Karlem .. Jak mnie zaprosicie to kiedys was odwiedze .. w koncu 40 km to nie ta duzo .. 30 minut i jestem ;] Jak trenerek poleci to chetnie przyjade go pokazac ;]

Niestety polamalem smigla i juz czekam 4 dzien na nowe i jakos dojsc nie moga ;/ a podobno wyslali we wtorek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.