Jump to content

Podłączenie dwóch silników 3f


Kolin101

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się zapytać jak podłączyć dwa silniki bezszczotkowe tak bym mógł niezależnie sterowac obrotami każdego z nich oddzielnie (tzn zmiksowane ale żeby mogły działać z różnymi prędkościami jednocześnie). Myślę że trzeba normalnie tak jak serwo jeden podłączyć i zmiksować z manetką gazu tak, że gdy wychylam w którąś stronę to jeden zwalnia, ale co z zasilaniem ? Normalnie ma iść jeden wspólny pakiet podłączony równolegle lub dwa oddzielnie ?

Link to comment
Share on other sites

Może być jeden pakiet. Ważne aby pamiętać ze 2 silniki to 2 razy większy pobierany prąd i wydajność tego pakietu musi być odpowiednia.

Pytanie co będziesz wychylał? Bo manetka przepustnicy tylko jedna więc trzeba prędkości obrotowe tych silników uzależnić od czegoś jeszcze.

W czym to ma działać?

Link to comment
Share on other sites

Czyli gąsiennice albo coś podobnego?

W takim razie przy małych prędkościach może sprawdzić się nawet napęd na dwóch drągach bez żadnych mikserów.

Gorzej gdy trzeba jeździć szybko i dużo na wprost.

Link to comment
Share on other sites

Podłączasz regulatory tak jak serwa przy zasilaniu sterów V-tail i takiego własnie używasz miksera. W rezultacie sterując drazkiem "w górę i dół" jedziesz do przodu i do tyłu, a na boki masz skręcanie.

Ważne, to albo odpinasz oba plusy z regulatorów i zasilasz odbiornik z innego źródła, lub jeden z regulatorów odcinasz plus, a drugi zasila odbiornik.

Nie zaleca się podłączania dwóch BEC naraz do odbiornika.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.