Skocz do zawartości

Deamon-2000 z Hobby King'a


galaxy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy mógłby ktoś pomóc mi skonfigurować (dobrać) graty z HK do tego szybowca ? nie bardzo się jeszcze wyznaje na silnikach itd i potrzebuje waszej pomocy , jakie serwa , jaki silnik , kołpak śmigło

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=22659

 

tnx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Zefirek , ale chodziło mi o konkretne graty z HK .

 

Jak oceniam ? tam jest jeszcze jeden podobny szybo z V'ką trochę lżejszy i 20 cm mniejsze skrzydła , ale ma oklejone folią , wybrałem ten bo jest lepiej wykonany, Nie widziałem na żywo , na spokojnie szykuje o sobie na przyszły sezon , dam znać jak już będzie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przemek - nie bardzo kapuję do czego zmierzasz swoim pytaniem. Przecież pod modelem masz listę propozycji z wyposażeniem. Nie satysfakcjonuje Cię ? Chcesz coś

lepszego ? Tańszego ?

Wszystko wskazuje, że będziesz pierwszym, który będzie taki model posiadał więc propozycje wyposażenia to strzały w ciemno. Chyba najtaniej - to zdać się na propozycje HK. Życie zweryfikuje i wtedy ew. będziesz zmieniał.

Informacje o modelu nie są zachęcające. Zdjęcie - to też informacja. Popatrz na kadłub wewnątrz, na tkaninę pod skrzydłem. Popatrz na belkę kadłubową, mocowanie stateczników - nie wróży wytrzymałości. Odpryski wokół kabiny pokazują ilość wypaćkanego żelkotu, który nie wpływa na wytrzymałość. W połączeniu z deklarowaną masą do lotu 800g - nie nastraja optymistycznie.

Profil - szybki do termiki z aspiracjami do zbocza, rekreacyjnie oczywiście. Nie wiadomo, czy trzeba żebrać każdy gram - bo konstrukcja faktycznie więcej nie zdzierży, czy można sobie pozwolić, bo ten profil (o ile jest dobrze zrobiony ?) chce większego obciążenia, żeby pokazać na co go stać ?

Z trzeciej strony.....wartość trochę tylko lepszego wyposażenia może dwukrotnie przebić wartość modelu. W skrajnym przypadku może się okazać, że wydasz 1500 zł na 1 lot. Bardzo łatwo tę kwotę podwoić. Tylko czy model jest tego wart ? Z czwartej strony - lepiej kupić lepsze wyposażenie - zawsze zostanie do kolejnych modeli. Tylko dziś ta stara zasada mocno się zdewaluowała. Bądź mądry i pisz wiersze ?

Nie mając nic w szufladzie kupiłbym to co proponują pod spodem. Zakładam, że jesteś już mocno zakręcony na punkcie tego modelu. Osobiście - wolałbym dozbierać i zwrócić się do p.Kwarcińskiego lub kupić coś używanego, jeśli cena i kompozyt są najistotniejszymi częściami Twojego równania.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się jeszcze skusił?

Wyczytałem na zagranicznej stronie że jedynym minusem podczas lotów jest zmniejszona skuteczność lotek podczas małych prędkości. Pewnie bym się już szarpną na niego, ale przeszkadza mi brak klap. Gdyby były to mogły by wspomagać pracę lotek, a oprócz tego można by zaprogramować hamulec aerodynamiczny.

Czy dobrze wnioskuję że skrzydła konstrukcyjne pokryte są folią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jurku za powiew optymizmu , może masz rację że za bardzo się zapatrzyłem w tego Deamona'a może lepiej odłożyć coś więcej i kupić coś np. z arthobby . Idzie zima przemyslę to na spokojnie mam czym latać narazie, ale straciłem ostatnio podobny model tylko że z ep też z HK "Drafly Dynamic-s" i tęskno mi trochę do takiego szybkiego szybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś pomóc mi skonfigurować (dobrać) graty z HK do tego szybowca ? nie bardzo się jeszcze wyznaje na silnikach itd i potrzebuje waszej pomocy , jakie serwa , jaki silnik , kołpak śmigło

 

http://www.hobbyking...idproduct=22659

 

tnx

 

 

Musi być pełny laminat ?

 

Jeżeli nie, to może mefisto blejzyka, albo sky-ev 2m z art hobby.

Chociaz powiem Ci uczciwie, mam dwa te modele i chyba lepszy (wytrzymalszy) jest mefisto (to moja subiektywna ocena)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki a7498787 , będę miał na uwadze . ale jak bym miał wybierać to chyba Sky-EC 2M z art hobby ...

 

dzięki jeszcze raz

 

 

Blejzyk ma IMO mocniejszy kadłub.

 

Jak biorę w ręce oba to mam zawsze wrażenie, że mefisto jest mocniejszy ;)

 

Druga sprawa, ze mefisto to model "narowisty" bardziej zbliżony do modeli klasy f3f/b niż termicznych.

 

Mefisto latałem na wietrze (zbocze) zarówno 3-4m/s jak i 16m/s Zawsze dało się polatać, a wylatałem chyba z kilkadziesiąt godzin.

Łatwo go przeciągnąć, ma dosyć dużą szybkość minimalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwale się trochę ;) , dziś latałem nowym modelem Pana Jasińskiego , masakra poprostu, motoszybowiec o rozpiętości 2m i ważył 410g z baterią ! nie musze dodawać że latał jak mażenie ;) , ale narazie brak funduszy na niego (dobrz że nie maiłem kasy przysobie), patrzyłem na stronie ale jeszcze go nie ma , opisze tak jak potrafię , szybowiec z V'ka bez lotek , bezproblemu kręcił bęczki ! . Napewno następny motoszybowiec będzię z Arthobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku , nie jestem jeszcze kolego Pana Krzysztofa , zadzwoniłem do niego za pośrednictwem mojego serdecznego przyjaciela i zaprosiliśmy go na "nasze" pole i przyjechał z nowym szybowcem z którym wyjeżdza na targi do Niemiec , miałem przyjemność złapać za stery tej maszyny i takjak mówisz zapominam o modelach z HK ;) po tym co zobaczyłem. Szybowiec ten wykoany na zawody w Niemczech chyba z tego co słyszałem na jakieś dogrywki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masakra. Takie odczucia ma każdy kto polata dobrym modelem. Dotyczy to wszystkich rodzajów modeli. Ludzie latają wynalazkami nie wiedząc,że w wiekszości to nieloty.Myślą, że tak musi być.Nie wiedzą jak się męczą.Zdanie zmieniają po polatanianiu czymś co rzeczywiście lata. Ja miałem tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masakra. Takie odczucia ma każdy kto polata dobrym modelem. Dotyczy to wszystkich rodzajów modeli. Ludzie latają wynalazkami nie wiedząc,że w wiekszości to nieloty.Myślą, że tak musi być.Nie wiedzą jak się męczą.Zdanie zmieniają po polatanianiu czymś co rzeczywiście lata. Ja miałem tak samo.

 

racja kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.