Skocz do zawartości

profil skrzydla :]


michcio88

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy gdzie chesz latać?

 

Termika czy zbocze? Jeśli terma śmiało polecam sd7037 - sprawdzony w boju i chodzi świetnie (typowo termiczny), gdy chesz poszaleć bardziej - terma , zbocze i dlg mogę śmiało polecić hn1033 - potrafi być bardzo wolny i bardzo szybki zależnie od wyważenia.

 

Ogólnie gdy spróbowałem hn1033 - dla mnie totalna rewelacja.

Blejżyk i arthobby stosuje bardzo szeroko ten profil , a oni naprwdę wiedzą co robią produkując świetne modele.

 

p.s. warto robić modele wg. planów lub się nimi choć podpierać bo ktoś już je kiedyś sprawdził oblatał, usunął błędy.

zerknij choć na plany modeli z arthobby bo ta firma ich nie kryje a ich szybolki latają świetnie.

 

Warto powielać to co dobre i bardzo dobre niż robić samamu coś gorszego ( nie twierdze że złego) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skrzydelka zrobione :] a tka sie prezentuja z calym modelem :] waga < 250 g 9 dobrze ? zle ) :D

 

2ef3421c0d716f37m.jpg

 

2319aaac73b1ffe0m.jpg

 

2b7b1609581c256bm.jpg

 

jeszcze mysle okleic skrzydla papierem i pomalowac oczywiscie kadlub tez bedzie pomalowany :] i jak sie podoba :D ?? ma szanse poleciec ? I jaka powinna byc masa dla takiego modelu ( bez elektroniki ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to by była tragedia... bo ostatnio robiłem skrzydełka do mojego szybowczyka (1,5m rozpiętości, cieciwa 150mm) właśnie na SD7037.... Strasznie dużo czasu mi zeszło na tym (jakies 30 - 40 godzin), ale na szczęśie konstrukcja jest balsowa, wiec z odwzorowaniem może nie bedzie tak źle.

Pozatym chodzi głównie o nosek profilu - on jest najważniejszy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany że można dobrze odwzorować SD7037 w depronie.

Rzeczywiści może wyjść jako płasko wypukły - ugięcie dolnego obrysu nie jest duże:

 

Można Piotrze można

 

Spójrz na mój wątek o ToTo-2 http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=454

lub zerknij jak masz ochotę na moją stronę.

 

Oczywistym jest problem na ile dokładnie profil jest odwzorowany ( każdy profil ) , ale powiedzmy sobie szczerze, że jeśli tego nie zrobisz z laminatu na formie negatywowej frezowanej CNC to każdy profil jest niestety "profilem modyfikowanym wzorowanym na ..."

Zauważ że nawet seryjni producenci modeli ( Art Hobby ) i inni nie piszą PROFIL SD ...., tylko PROFIL MODYFIKOWANY SD .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja napisze, że 330 :mrgreen: bo miałem 1,1m i 1,2m z takową i większą (350g) wagą i latały fajnie. Kumpla 1,1m - 340g trzyma się na zboczu przy 2m/s gdy moje zuni walczy przy takim o każdy cm wysokości mając wywalone klapy i nie przychodzi to łatwo.

 

Będzie b.fajnie już latał gdy będzie miał mniej niż 17g/dm2 to moge zapewnić, pod warunkiem ze zostanie dobrze wykonany i zaprojektowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.