Skocz do zawartości

Model w sketchup


Vadic

Rekomendowane odpowiedzi

Ech "mechaniki od dzwonków gazowych" - wstyd co piszecie.

Bezczelnie bym musiał napisać a w googlach to nie łaska poszukać.

Wojtass_nt - wstydź się i się nie chwal że cztery lata już się męczysz :)

Fakt goły sketchup nie rysuje beziera, ale od czego są pluginy.

Używam tego programu sporadycznie od roku, wolę Corela w którym rysuję od lat dwudziestu ( słownie : 20 ) :)

Dobra dość lania wody na wasze "leniwe łby" :)

Ściągnijcie z adresu : http://rhin.crai.arc...tails.php?id=34 plugin, zainstalujcie i już macie krzywe Beziiera.

A żeby wam czasy zaoszczędzić z szukaniem jak to instalować.

Plugin jest w formie zipa. Pobierasz go. Na pilpucie tworzysz jakiś folder, tam go wgrywasz i rozpakowywujesz..

To co wypakowałeś to będzie :

pliki : bezierspline.rb i LibTraductor.rb oraz folder BZ_Dir_14, wszystko to zaznaczasz, następnie CTRL+C

Otwierasz katalog ze sketchupem, a właściwie katalog z pluginami. U mnie na win 7 to c:Program FilesGoogleGoogle SketchuUp8Plugins i tam to wgrywasz. CTRL+V

Uruchamiasz Sketchupa i już masz curwybeziera.

Pojawią się w menu Draw, jako kolejna opcja BezierSpline curves.

A teraz mi dawać POMÓGŁ, bo jak nie to po gumowych leniwych ryjach wystrzelam :)

 

Edit.

Zaś co to tematu właściwego, cóż tez miałem 15 lat i też rysowałem samoloty, na papierze.

Autorowi proponuję wpierw trochę poczytać, tutaj odsyłam do Starego i Nowego Testamentu papy Schiera. czyli poszukaj książek "Miniaturowe Lotnictwo" i "ABC Miniaturowego Lotnictwa", wiedza tam zawarta

z jednej strony uczy, z drugiej zaś pokazuje że projektowanie modeli to nie tylko takowe sobie rysowanie samolotów, obojętnie czy na kartce czy w Cadzie.

Poczytaj o aerodynamice, mechanice lotu, zasadach konstrukcji, o liczbie Reinoldsa. stateczności podłużnej, poprzecznej etc etc.

No chyba że podstawą lotu jest dla ciebie odpowiednio mocny silnik. To tu dla ułatwienia powiem, że wcale nie jest ci potrzebny samolot, kilogramowa torba cukru też poleci.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Motylasty. Jednak utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że dobrze znam ten program bo nie myliłem się twierdząc, że SU nie posiada takiej opcji.

Nakładki, dodatki- to tak jak by powiedzieć, że SU oferuje robienie fotorealistycznych renderów ;] Jak sobie ściągniemy odpowiedni program współpracujący z plikami *.skp to tak :)

jest wiele dodatków tego typu ale na studiach nie było czasu na zabawę w poszukiwanie ich i naukę obsługi. Działałem na standardowym zestawie narzędzi + 2 programy do renderowania. Nigdy nie miałem problemu, że czegoś się nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.