Skocz do zawartości

Extra 330 [depron]


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w swoim Diablo też umieściłem ŚC lekko tylni (jakiś 1 cm za sugerowanym w p-lanach) i jest bajka :D

 

Wczoraj go ulotniłem po raz pierwszy i w sumie w ciągu tych dwóch dni weekendowych wylatałem ok. 15-16 pakietów bawiąc się w latanie 3D.

 

Szczerze mówiąc to niespodziewałem się, że będzie to takie łatwe i przyjemne (mówię oczywiście o samych podstawach 3D), bo do prawdziwego latania akrobacyjnego mam jeszcze dłuuuugą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na depronie w ciagu 2 miesiecy mozna sie nauczyc tyle co na spalinie w ciagu 2 lat hehe koszt jest duzo nizszy a wiec stres przed rozbiciem takze.Druga sprawa nie ma stresu ,ze silnik zgasnie chociaz ostatnio zabrakło mi prądu w zawisie ,ale to tylko z własnie głupoty bo latałem na akusie 600mah 8min i jeszcze mi było mało :lol2:Co do srodka ciezkosci w modelach typu extra diablo ustawiam dokłądnie w połowie płata a na stery daje po 60% expo model staje sie spokojnieszy a przy ostrych ruchach dragami pokazuje pazur

 

króciutki filmik http://pl.youtube.com/watch?v=I487tpZYuww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem kilka takich modeli i teraz znów zamierzam zbudować taką extrę. Mam jednak problem - wie ktoś gdzie w trójmieście można zdobyć (najlepiej biały) depron 3mm? Chciałym troszkę zmniejszyć ten model i polatać nim na hali.. Mam do niego taki sprzęt:

 

Silnik 25g 2712-12 1200kv

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=22_55&products_id=170

Regulator 10A 8g

Odbiornik blue arrow 5g

serwa będą raczej 3x towerpro 9g albo 5g, zobaczymy jak wyjdzie

pakiet narazie 3s 1000mah a docelowo 2s 500mah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka takich modeli i teraz znów zamierzam zbudować taką extrę. Mam jednak problem - wie ktoś gdzie w trójmieście można zdobyć (najlepiej biały) depron 3mm?

 

W trójmieście nie widziałem nigdzie. Jedynie w Pruszczu Gd. w firmie EMUZ:

http://www.emuz.com.pl/depron.php

Czynni są (niestety) do 16.00.

 

Mają tam biały 3 mm i 6mm ale najpierw zadzwoń i się upewnij że jest, bo czasem go im braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Słyszałem o tej firmie ale nie wiedziałem jak się nazywają. Niestety dla mnie dojazd do Pruszcza z Gdyni to też nie taka prosta sprawa bo raz że benzynka kosztuje a dwa że dostęp do samochodu też mam ograniczony :/

 

Kiedyś będę musiał się wybrać i kupić od razu większą ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że w okolicy można dostać biały depron, może w tej sytuacji i ja się skuszę na jakąś budowę z tego materiału, bo środki zastępcze mi się nie podobały, co mnie zniechęcało do zainteresowania konstrukcjami depronowymi.

Powiedzcie jednak czy cena, jaka jest w Emuz J.V. - Pruszcz Gdański jest przeciętną ceną zakupu, chodzi oczywiście o biały, więc 13zł. za 3mm i 25 za 6mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją Extrą uczy się teraz latać mój znajomy, a ja skleiłem sobie takiego dwupłacika.

aba6f99161cd30e7.jpg

Silnik Emax 2822

Regulator Emax 18A

Śmigło 10x4,7

Aku li-pol 800mAh 3s

3 serwa micro sg-90

odbiornik corona 6ch(już działa)

Wyważenie poszło o wiele sprawniej niż w extrze. Teraz pozostaje czekać na pogodę i i sprawdzić jak to coś lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ponieważ w oczekiwaniu na parę cześci nie mogę skończyć Zefirka, z nudów wydrukowałem sobie plany tej extry i rozpocząłem budowę ;)

 

a że to moje początki nie wiem co wzmocnić w shocku, dysponuję płaskownikiem węglowym 1x3mm oraz rurką węglową 3x2mm. Myślałem nad płaskownikiem w skrzydła a rurka w kadłub? ale z tego co widzę na różnych fotografiach, tutaj i na rcgropus nie widać wzmocnienia kadłuba? Jeśli dac tą rurkę to gdzie? w miejscu łączenia pionowej i poziomej części tak by sklejała się z 2 płaszczyznami? Myślałem także by pozostałą część rurki (jakieś 35-40cm zostanie) dać na statecznik poziomy (akurat ma 40cm długości)

 

aha, potrzebny jest ten element między lotkami przy skrzydle jak w linku? w planach tego nie widziałem...

http://static.rcgroups.com/forums/attachments/6/8/3/8/4/a704115-9-Extra330small%20001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadluba nie musisz wzmacniac poza polaczeniem pionowej i poziomej czesci depronem pod katem 45 stopni- jak wiekszosc modeli. Skrzydlo wzmocnij tym plaskownikiem na natarciu i warto rowniez dac odciagi z tej rurki (masz tylko jedna?- przy dwoch byloby lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odciągi tzn?

 

rurkę mam jedną, płaskownik rozumiem wkleić centralnie na natarcie? czy może od góry, dołu?

 

z tą rurką to czasem nie chodzi o to by dać kawałek na środku? ;) mam jej metr, więc może dobrym pomysłem byłoby 60cm na skrzydła i 40cm na statecznik poziomy? wtedy zabraknie na podwozie, jeśli waga nie będzie za duża może drutu się użyje ;)

 

pancernej extry też nie chcę robić, jak czytam to najlepiej jak do okolic 350g waży, nie mam aerografu, więc wszystko taśmą oklejam, pusty model będzie pewnie ważył ~150g a to już sporo...

 

 

EDIT: to jak mam zrobić? ;) niedługo wszyscy powyjeżdżają a chciałbym mieć robotę na majówkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.