Skocz do zawartości

Extra 330 [depron]


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z tym że nastał zimny okres i powstała potrzeba aby czas na przygotowanie do lotu trwał możliwie krótko, wykroiłem sobie modelik z tych Planów

Model prosty w budowie jak konstrukcja cepa, więcej czasu zajeło mi jego oklejanie niż wykonanie

Dzisiaj zrobiłem oblot i jestem zadowolony, 3D pełną gębą :D

Zadowolony jestem podwójnie, po pierwsze primo ładnie lata, po drugie primo 140zł zostało w kieszeni a raczej zaoszczędzone bo kieszeń chyba jakaś dziurawa i nic tam się nie zbiera ;)

 

extra330dv4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zrobię ci kopię ale już bez oklejania, czasu kupę straconego a efekt taki sobie

 

Kosztować to w zasadzie mnie nie kosztowało, wszystko miałem

Ale jak to policzyć to:

serwa 63zł (3x21zł)

pakiet 99zł

silnik 35zł

regiel 65zł

bowden 3zł

listewka 0,4zł

taśma 3zł

depron kiedyś kupiłem paczkę 6mm i paczkę 3mm razem 80zł, z tego już zrobione 7modeli i jeszcze kilka wyjdzie

 

@czhomik wagę będę mógł podać jutro jak pójdę do sklepu za rogiem, dzisiaj zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko zwiazane z tego typu modelami. Czy w tego typu samolocie mozna zastosować silnik wysokoobrotowy typu 2408-21 czy lepiej wolnoobrotowy taki jak ma Tomson? Popełniłem take latadełko i nie wiem czy będzie latało na moim sprzęcie. Silnik 2408-21, serwa 3x dynam micro i aku li-pol 3s 1200mAh. I w jakiej wadze powinienem się zmieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doszlismy do wniosku jakie smiglo powinno byc najlepsze do danego modelu 3D. Smiglo powinno miec srednice w calach rowna rozpietosci modelu w dm. Skok powinien byc mniejszy lub rowny polowie srednicy smigla. Nie traktujcie tego jako teorii, lecz jako to, co sie sprawdza w modelach.

Np. moj yak ma 80cm rozpietosci, smiglo 8x4. Ciag kolo 700g przy wadze okolo 270-280g

Moja plaszczka ma rozpietosc ciut ponad 70cm i ma smiglo 7x3,5. Ciag ponad 200g, waga 120g.

 

Takie cos sprawdza sie w malych modelach. Co do duzych to teoria nie sprawdzona (aczkolwiek prawdopodobna) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.