Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze aparatury do 500zł


kbr1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz coś nowego to proponuję to http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_330_332&products_id=12629

ponieważ to jedyne radio w tej cenie posiadające możliwość rozbudowy o wyświetlacz z telemetrią taki ;http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_599_783&products_id=12863 i stworzenie calkiem sensownego zestawu z niezawodnym systemem 2,4GHZ Hott .

Można też szukać używanej aparatury np X3810 i rozbudować ją o moduł 2,4GHz ale to wyjdzie drożej i nigdy nie wiadomo jak długo podziała takie radio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując aparaturę zwróć uwagę na cenę odbiorników i czy na rynku są pełnowartościowe ich zamienniki.

Zawsze po pierwszym zachwycie możliwościami ( często nie do wykorzystania) przychodzi opamiętanie że najdroższym elementem układanki są odbiorniki ,ponieważ zawsze jest ich za mało.

Dlatego kupując ostatnio aparaturę odstąpiłem od Graupnera HOT mimo że mogłem ją zakupić w promocyjnej cenie.

No i te wtyczki i przejściówki konieczne do serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba 2,4 Ghz.?

W gre wchodzą też używane w dobrym stanie więc jak ktoś ma coś na zbyciu to proszę o przesłąnie oferty na PW.

Coś takiego mi wpadło w oko:

http://allegro.pl/futaba-t6exp-2-4ghz-frsky-odbiornik-accst-v8r7-i2711608244.html

Jest sens się tym zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek... za parę miesięcy autor tematu będzie Cię chciał zabić, że mu coś takiego poleciłeś. Radio 4ro kanałowe, bez wyświetlacza, a Ty mu jeszcze mówisz, że będzie mógł sobie telemetrię dołożyć... Po co? Żeby był lans na dzielni, że ma HOTTa z telemetrią? Za 2, może 3 modele będzie znowu szukał radia z większą ilością kanałów, a to pójdzie na sprzedaż za pół darmo?

Wybacz ale moim zdaniem nie doradziłeś mu wcale. Chyba, że pracujesz jako doradca i lubisz wpuszczać ludzi w maliny :]

 

Za tą kwotę idzie spokojnie kupić radyjko wyższej klasy min. 6 kanałów, z wyświetlaczem i wszystkim co potrzebne do latania wieloma modelami no i przede wszystkim takie, że ceny odbiorników nie kosztują połowy wartości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę mało oryginalny i zbiorę sporo na karb od przeciwników ale dlaczego kolego kbr1 nie rozważysz kupna powszechnie znanej aparatury Turnigy 9X? Moim skromnym zdaniem jest to kompromis, nad którym warto się zastanowić. Sam latam na tej aparaturze (t-rex 600n, t-rex450, Floater Jet) i nie mogę o niej powiedzieć złego słowa. Mam też JR'a DSX7, na którym latam t-rex 550. Praktycznie obie aparatury sobie dorównują, poza tym, że do T9X odbiorniki kosztują 1/8 ceny tych drugich.

Turnigy jest aparaturą rozwojową jak mało która na naszym rynku, wystarczy tylko podstawowa umiejętność lutowania.

Jeśli nie zamierzasz latać modelami za kilkanaście lub więcej tysięcy złotych, to uważam, że to byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przesadzajcie z tymi cenami odbiorników. Wszyscy się przyzwyczaili do tanich podróbek za 40zł. Jeszcze nie tak dawno temu nie było aparatur HK i Turnigy, wszyscy latali na oryginalnych odbiornikach uznanych producentów po 200-500zł wzwyż, porządnych aparaturach i nie było marudzenia. Teraz pokolenie deproniaków nie potrafiących zbudować Wicherka musi mieć CAŁY "osprzęt" za 150zł, bo inaczej jest płacz. Za moje pierwsze radio Graupner X412 zapłaciłem z bólem serca 600zł i miało tylko 1 mikser, rewersy i 6 kanałów. Działa u kolegi po dziś dzień.

Dużo się mówi o tym, żeby kupić aparaturę taką, na jaką cię tylko stać, nie wiem czy kolega kbr1 o tym słyszał?

Panie Marianie przejściówki są potrzebne tylko do odbiorników GR-12SC, S i SH, które zresztą są tak delikatne, że szkoda mi było by je włożyć do ESY, już nie mówię o spalinie. Za niecałe 100zł mamy fajny odbiornik do Park Flyerów czy halówek. Poza tym klasyczny, 6 kanałowy odbiornik w obudowie GR-12 można kupić za 230zł więc nie ma tragedii. Nie mówmy, że odbiornik to połowa ceny aparatury. Z resztą przyjdzie czas, że chińczycy i Hott sklonują...

Koledze kbr1 poleciłbym dołożyć trochę, kupić nowego Graupnera MX-12 i mieć spokój przynajmniej na 10 lat. No chyba, że słynne Turnigy, nie do końca zachwalane i nie do końca niezawodne... Albo sprawdzoną używkę innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kbr1 w pierwszym poście wyraźnie napisał jaką kwotę jest w stanie przeznaczyć na zakup aparatury, więc rady typu: "dołóż trochę" (trochę=drugie tyle), są co najmniej nie na miejscu. Każdy z nas chciałby być w tak komfortowej sytuacji, żeby móc kupić aparaturę taką, jaka mu się podoba. Niestety tak nie jest i tacy modelarze (do nich również ja się zaliczam), muszą wybierać jakieś kompromisy.

To, że niedawno nie było tanich podróbek i że każdy musiał latać na odbiornikach za paręset złotych, to tylko dowód na to ile znane firmy każą sobie płacić za własne logo. Dobrym przykładem jest wspomniane radio Graupner X412.

Nie tak dawno za byle płytę cd, wykonawcy również kazali sobie płacić dużo więcej. I co z tego wynikło? Piractwo na ogromną skalę. Teraz gdy ceny są na normalnym poziomie, każdy woli kupić oryginał (nie dotyczy gier ale to też się zmienia).

Kolego Sekator, piszesz, że odbiornik za 230PLN to nie tragedia. Pewnie, znam większe ale jeśli masz 10 modeli i do każdego musiałbyś kupić taki odbiornik? A 10 odbiorników po 40PLN to już w ogóle bajka.

Napisałeś: "Dużo się mówi o tym, żeby kupić aparaturę taką, na jaką cię tylko stać, nie wiem czy kolega kbr1 o tym słyszał."

Za pewne słyszał i wyznaczył górny próg, jaki może na aparaturę wydać. Dlatego w tym przedziale cenowym doradzajmy koledze, a nie żeby dozbierał jeszcze raz tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym czy uwaga była na miejscu czy nie zadecyduje kolega kbr1.

Dokładnie, każdy chciałby być w komfortowej sytuacji i mieć 3 śmigłowce Align'a, które też niemało kosztują.

Co do 10 odbiorników to kto lata 10-cioma modelami na raz? Jaki problem przełożyć odbiornik z modelu do modelu? Sam mam niewiele odbiorników i jakoś leniwy nie jestem.

 

Za pewne słyszał

Tego jeszcze nie wiemy. Poza tym napisałem wcześniej, że może jeszcze poszukać używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas, Sekator I d.a.r.o mają rację - każdy po trochu.

 

Warto się zastanowić, czy nie kupić aparatury gdzieś za granicą.

 

http://www.nastik.pl/hitec-optic-24ghz-p-3012.html

 

Przykład z polskiego sklepu i

 

http://www.wirelessmadness.com/rc-equipment/rc-transmitters/hitec-optic-6-radio-system-2-4ghz-afhss-with-nimh-battery-mode-2-2210150

 

z UK - dokładnie to, co ja kupiłem, tylko cena skoczyła o 10 funtów. Wiadomo, że każdy ma jakiś tam budżet, którego musi się ściśle trzymać, bo rodzina, dzieci, opłaty, auto itp - wszystko pożera kasę. Tylko wiadomo, że to hobby, zwłaszcza w Polsce do najtańszych nie należy, czasem warto jednak poczekać, dozbierać 100 czy 200 zł i uniknąć tym samym późniejszego rozczarowania.

 

Jako użytkownik HiTeca i Futaby (oba radia 6Ch) powiedziałbym, że jednak HiTec jest troszkę do przodu, ale to tylko moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać. Optic 6 ma wymienne moduły, co na pewno pozwoliłoby ograniczyć wydatki na odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warto się zastanowić, czy nie kupić aparatury gdzieś za granicą.

 

http://www.nastik.pl...ghz-p-3012.html

 

Przykład z polskiego sklepu i

 

http://www.wirelessm...-mode-2-2210150

 

z UK - dokładnie to, co ja kupiłem, tylko cena skoczyła o 10 funtów.

 

Ale do tej ceny należy doliczyć koszty przesyłki i ewentualne odsyłanie w wypadku naprawy gwarancyjnej. Wtedy już nie jest tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też racja... Więc lepiej szukać używanych w Pl, niż kupować nowe, sklepowe nadajniki 4CH bez wyświetlacza i czegokolwiek innego...

 

- lub nowych min. 6ch :)

 

Jeśli ja bym chciał zaproponować komuś radio 4ch to bym podrzucił linkiem do pudełka 2.4 z HK za 30 dolarów czy ile to teraz kosztuje. Przynajmniej nie było by żalu gdy hobby się znudzi albo trzeba będzie kupić nowe o większych możliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja tak doradzam? Przeczytaj moje posty :)

Wybacz Darku ten skrót myślowy, ciągle piłem do tego HOTTa, nie do Twoich postów.

 

Wojtass

Na dłuższą metę taki zakup też się nie opłaci, bo gdyby tak uzbierać całą sumę wydaną na wszelkiego rodzaju tanie "zabawki", mogłoby się okazać, że za te same lub niewiele większe pieniądze bylibyśmy w stanie nabyć całkiem niezły sprzęt. "Chytry dwa razy traci". Nie mówię już o bezpieczeństwie modelu, pilota i osób/przedmiotów postronnych.

 

Nie rozumiem też części posta odnośnie nowych 6CH. Wydaje mi się to najbardziej sensowną alternatywą na początek. Jest wiele rodzajów nadajników 4 i 5CH, jak radia z HK czy nawet Optic 5. Też ma telemetrię, fajnie, ale na co mi radio, które skazuje mnie na fabrycznie ustawione mixy albo które wymaga ciągnięcia ze sobą laptopa na lotnisko, żeby coś tam poprawić?

Ja osobiście preferuję sprzęt nowy, jakoś nie mam zaufania do używek, no ale ponownie - to tylko ja i moje trzy grosze. Dawno nie byłem w Polsce i być może przemawiają przeze mnie inne realia...

 

Inna sprawa, że te Optic'owe 6CH i pamięć na 8 modeli dość szybko może okazać się za mało (ja już mam zajętych 6 "slotów", jak to się mówiło u mnie w pracy - "później masz do dzioba"), ale ciągle mówimy o radiu na budżetowym...

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś nowego to proponuję to http://www.modelemax...oducts_id=12629

ponieważ to jedyne radio w tej cenie posiadające możliwość rozbudowy o wyświetlacz z telemetrią taki ;http://www.modelemax...oducts_id=12863 i stworzenie calkiem sensownego zestawu z niezawodnym systemem 2,4GHZ Hott .

Można też szukać używanej aparatury np X3810 i rozbudować ją o moduł 2,4GHz ale to wyjdzie drożej i nigdy nie wiadomo jak długo podziała takie radio ...

 

Turnigy 9X z modułem FrSky z telemetrią, spokojnie zmieści się poniżej 500 zł (niekoniecznie w polskich sklepach, ale się zmieści). Nie jestem fanem tego radia ale należy oddać szacunek chińczykom - wiele osób sobie bardzo chwali. I jakby nie patrzeć jest to system o znacznie większym potencjale niż ten biedny Graupner.

 

Kamyczek... za parę miesięcy autor tematu będzie Cię chciał zabić, że mu coś takiego poleciłeś. (...)

 

Z Kamyczka to taki własnie doradca - jak nie na forum, to w prywatnych wiadomościach - mi doradzał, żebym usunął jakieśtam swoje posty, jednemu sprzedawcy doradzał jak ma prowadzić biznes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.