Skocz do zawartości

FUTABA 14SG


HANS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Webrami był problem a właściwie z odbiornikami , starzały się elementy i szalało ARW, Efekt był taki że jak model był blisko nadajnika to zaczęły szaleć serwa, z dwiema aparaturami Webry z jakimi miałem do czynienia były te same problemy. Gdyby to radio działało w FM -ie to było by dużo mniej kłopotów. Inną sprawą jest że w tamtych czasach dopuszczony był tylko podatny na zakłócenia AM 27MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kamyczek_RC

Sławku zapytam tylko czy nie można było tak pisać od początku ? Nie będę krytykował w tym wątku waszych wyborów i Futaby każda firma ma i bedzie miala swoich zwolennikow i wyznawców a to co w tym jest dobre , to to że konkurencja między tymi firmami wpływa na możliwości i cenę sprzętu dla każdego z nas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, pisałem to już tyle razy w różnych tematach ze nie widziałem sensu opisywać tego tutaj. Zdjęcie SJPROPO pokazuje łudząco podobny do Futaby rozkład przełączników i navikey-ów ale może tylko mi się wydaje. Nawet organizacja wyświetlacza podobna nie wspominając o sposobie wyświetlania trymerów i stoperów http://www.futaba-rc.com/systems/futk8010-screen-lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Wiesz że miałem napisać to samo ;) Jak znajdzie się ktoś kto pokaże foty w środku okaże się że to też SJ i będzie checa ;)

Graupner ma troszkę bardziej rozbudowane oprogramowanie i poszerzone o telemetrię i programowane odbiorniki no i troszkę niższą cenę samego nadajnika i odbiorników, ale dwa kanały "włącz wyłacz" reszta wizualnie bardzo zbliżona . W zasadzie softwerowo zmiana grafiki loga czy LCD nie stanowi problemu więc za parę lat może się okazać że bedziemy kupowali radio jak komputer PC i do tego software z licencją jak Windows czy linuks ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Webrami był problem a właściwie z odbiornikami , starzały się elementy i szalało ARW, Efekt był taki że jak model był blisko nadajnika to zaczęły szaleć serwa, z dwiema aparaturami Webry z jakimi miałem do czynienia były te same problemy. Gdyby to radio działało w FM -ie to było by dużo mniej kłopotów. Inną sprawą jest że w tamtych czasach dopuszczony był tylko podatny na zakłócenia AM 27MHz

 

Faktycznie odbiornik webry był nie raz naprawiany.

Gubił zasięg jak się odleciało za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dobrze jego konstrukcji ale zdaje się że jako mieszacz heterodyny pracował tam scalak SO42P (polski odpowiednik UL1042) Sam scalak był jak najbardziej odpowiedni lecz to co następowało po nim czyli filtry mogły być kiepskawe. Gdyby były selektywne odbiornik byłby czulszy i mniej podatny na zakłócenia. Ogólnie radio było przeznaczone do pracy w AM-ie na 27 MHZ a prawie zawsze w tym paśmie był śmietnik i włosi z dopłakami po 100W na CB. Niemniej jednak Webra była obiektem moich marzeń przez wiele młodzieńczych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dobrze jego konstrukcji ale zdaje się że jako mieszacz heterodyny pracował tam scalak SO42P (polski odpowiednik UL1042) Sam scalak był jak najbardziej odpowiedni lecz to co następowało po nim czyli filtry mogły być kiepskawe. Gdyby były selektywne odbiornik byłby czulszy i mniej podatny na zakłócenia. Ogólnie radio było przeznaczone do pracy w AM-ie na 27 MHZ a prawie zawsze w tym paśmie był śmietnik i włosi z dopłakami po 100W na CB. Niemniej jednak Webra była obiektem moich marzeń przez wiele młodzieńczych lat.

 

To gówno kosztowało kiedyś chyba z 2 tv kolorowe ;)

 

... ale "szyku" zadała wśród sprzętu z zsrr i nrd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było ciekawiej to miały wbudowaną ładowarkę sieciową do ładowania pakietu nadajnika. Z tego co wiem to niektóre z tych aparatur były w wersji 110V i niestety nie przeżyły próby ładowania pakietów. Pomijając mechanikę to samą elektronikę która siedziała w Webrze kazdy średnio zaawansowany elektronik wyprodukowałby i zestroił w kilka dni. Sam zresztą poczyniłem taką elektronikę ale jak zacząłem zarabiać to z automatu poszła w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to wypowiem swoje skromne zdanie na temat wyższości jednego radia nad drugim. Ja jako zwolennik futaby która była (jest) wyznacznikiem przedewszystkim jakości i niezawodności troche przypadkiem zakupiłem mx20. No cuż po wielu latach używania futaby trochę cięzko było mi sie przestawić na trendy Graupnera np. zmiana polaryzacji w ładowarce, inne rozmieszczenie kanałów, nie mówiąć już o innej filozofii programowania. Nadal wyznaje zasade "co Futaba to Futaba" mimo to puki co jestem bardzo zadowolony z zakupu tym bardziej ze zakupiłem go po baaardzo okazyjnej cenie. Teraz gdybym miał wydać 2000 i mieć do wyboru FG i MX pewnie wybrałbym Futabe ale pewnie tylko dlatego ze jestem 100% pewien tej marki. Chociaż rozsądek mówiłby weź MX20 dlaczego wiadomo. Odbiorniki sporo tańsze telemetria podstawowa nawet w najtańszym odbiorniku duużo tańsze czujnikil. A tak w nawiasie mówiąc jeśli ktoś lata modelami typu jak ja to nazywam papirzoki to najlepszym wyborem jest Turnigy. Oczywiście jesli ktoś zajmuje sie tym hbby troszkę poważniej zapewne nie wybierze Chińszczyzny żeby potem mieć wyżuty ze rozbił model za przykładowo 2000zł oszczedzając 1000zł na aparaturze. To jest tylko moje zdanie i mam nadzieje że nikogo nim nie uraziłem. Pozdrawiam Hubert !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy! Cena 14sg jest teraz taka sama jak t8fg. Oba radia są 14 kanałowe ,w ten piątek chciałem dokonać zakupu jednak nie mogę się zdecydować. Pytanie jest krótkie co byście kupili na moim miejscu t8fg czy 14sg? Jak wiadomo t8fg sprawdzona i jest to pewny sprzęt ,co do 14sg ,ktora jest nowym sprzętem na rynku nie wiem czy można jej zaufać bo jeszcze nie została sprawdzona w uzytkowaniu "na co dzien" Licze na Waszą pomoc .PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Przedstawicielem Futaby i Robbe w Polsce jest RC Skorpion. Jeżeli ktoś planuje zamawiać radia poza Europą to trzeba uważać żeby to system był europejski. USA ma inny ze względu na przepisy system transmisjii i w Polsce nie pasuje - trzeba potem kupować ew. dodatkowe odbiorniki "po amerykańsku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Przedstawicielem Futaby i Robbe w Polsce jest RC Skorpion. Jeżeli ktoś planuje zamawiać radia poza Europą to trzeba uważać żeby to system był europejski. USA ma inny ze względu na przepisy system transmisjii i w Polsce nie pasuje - trzeba potem kupować ew. dodatkowe odbiorniki "po amerykańsku".

 

A to mi nowość, amerykańskie odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.