Skocz do zawartości

Hitec CG-S32


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam tę ładowarkę w internecie znalazłem jej charakterystykę ale nie bardzo ją rozumiem.A mianowicie:

* Rodzaj ładowanych ogniw : NiCD, NiMH

* Ilość ładowanych ogniw NiCD i NiMH w trybie TX : 8 ( 9,6 V )

* Ilość ładowanych ogniw NiCD i NiMH w trybie RX : 4 ( 4,8 V )

* Prąd ładowania w trybie TX : 80 mA

* Prąd ładowania w trybie RX : 80 mA

* Zasilanie : 230 V~/50 Hz/20 VA

* Wyjście : wtyk do nadajnika TX oraz gniazdo serwa RX

 

Mam aku nadajnika i odbiornika 1300mAh NICD. Jak długo ładować pakiety, Jak długo polatam latać szybowcem (SW i SK) na tych aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest to najprostsza ładowarka (tzw. nocna), bez jakiejkolwiek automatyki. Może ładować tylko pakiety NiCd lub NiMh składające się z 4 lub 8 ogniw. Twój pakiet (całkowicie rozładowany) powinieneś ładować przynajmniej 23 godziny. Jednak przy tak niskim prądzie ładowania nie stanie się nic, jeśli zapomnisz odłączyć pakiet od ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo to niestety nie perpetuum mobile. Spora część energii władowanej w ogniwo idzie na straty (w większości na ciepło). I właśnie, żeby z ogniwa "wyjąć" 100% energii, to trzeba władować koło 140%. Wartość ta została przyjęta empirycznie i jest prawdziwa dla ogniw NiMh i NiCd. Zresztą nawet na ogniwach czasem napisane jest, aby ładować je 14 godzin prądem 10 godzinnym (czyli 14 godzin prądem 1/10 C).

 

EDIT:

Warto jeszcze zaznaczyć, że wartość tego współczynnika wynosi 1,4 dla niewielkich prądów ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!!! teraz kapuje, a już myślałem, że o czymś niewiem :D

ale w sumie to się sprawdzi jak będzie aku rozładowany do końca,

jeżeli będzie wyciągnięty z modelu, który jeszcze latał to można przyjąć ze jeszcze w nim jest coś tej energi,

chyba ze ładowarka przed ładowaniem ogniwa rozładuje ,

dobrze myślę :lol:

dzieki cobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.