Skocz do zawartości

Moja pierwsza ESA - Devoitine D 520


Grzegorz Nowak (W)
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po podejrzeniu prac kolegów na zawodach w Pabianicach, podkręcony włąsnymi marzeniami i Mustangiem Jacka postanowiłem wrócić do korzeni i zrobić coś latającego...

 

wybór padł na model z Lubuskiego Portalu RC

http://www.rcclub.pl/dewoitine-d-520-z-epp/

 

modelu nie zważyłem po wyjęciu z paczki, był już pomalowany i przygotowany do montażu - miał m.in. wklejone wzmocnienia w płat

z racji że epp to jednak inne tworzywo niż karton czy plastik to warsztat dla modelarza redukcyjnego jest troszkę odmienny, a głownym narzędziem staje się lutownica z różmymi kształtkami... ;))

model wyszedł dość cięzko, zważony bez pakietu ma ok 380 g, ale na zawody się nim nie wybieram... bardziej do szkółki latania :))

założyłem silnik HK Grand Turbo GF 2210, regulator 20 A, aparatura HK 6A, serwa standardowe 9 g, śmigło 8x4...

pozostało model wyważyc i oblatać, ale aura dziś wyjątkowo nie zachęca do wyjścia na dwór :)))

ps. malowanie uzupełnię o linie podziału blach i znaki jednostki PO OBLOCIE :))

 

zatem, kilka zdjeć dla okraszenia posta :))

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

tak wygląda przed wyważeniem

Dołączona grafika

 

i z "pomocnikiem" :)))

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.