Skocz do zawartości

Minibike 50cm3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że to tutaj pasuje :)

 

Dostałem od kolegi silnik z chińskiej piły 50cm praktycznie nowy no i padło na budowę mini motorka. Plany podobno z jakiejś gazety. Sam motorek jeździ naprawdę fajnie i ma niesamowite przyspiesznie. Jak by ktoś miał jakieś pytania to pisać smiało:)

 

Materiały to garść rurek 20mm, blacha 3 i 4mm, zębatki rowerowe, łancuch nowy, i koła jakieś chińskie po 20 zł sztuka. Zostało jeszcze dużo do zzorbienia ale myślę ze jestem na pólmetku:).

post-5716-0-38823600-1351451062_thumb.jpg

post-5716-0-52914700-1351451117_thumb.jpg

post-5716-0-07780600-1351451120_thumb.jpg

post-5716-0-83088100-1351451123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zakupiłem taki motorek za niewielkie pieniądze. Cieszyłem się nim dopuki młody "szczawik" nie wjechał nim w ławkę, i o mało się nie zabił... Wbrew pozorom, nie jest to bezpieczna zabawka. Sprawdzałem prędkośćGPSem wyszło mi z moją wgą ponad 70km/h I na wyskości krawężnika była to prędkość "straszna". po tym "dzwonie" z ławką jeszcze szybciej się go pozbyłem, niż kupiłem. Jeżeli już musisz tym jeździć, to wzmocnij mocowanie przedniego widelca i samego koła przedniego. Jak Ci te spawy puszczą przy prędkości max to może się okazać ,że będzie to ostatni Twój pojazd w życiu. O ile wiem , to już paru na tamtym świecie się znalazło po jeździe czymś takim. Ja bym spróbował zrobić taki motorek na "radio" (widziałem takie coś w Holandii)zapewniam ,że zabawa jest przednia :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajny motorek :P Ale jak mówi przedmówca to z takimi osiągami samochód RC to byłoby coś wspaniałego... I spora skala by wyszła. Fakt, faktem więcej pracy z zawieszeniem i przeniesienim napędu ale w końcu dłubać lubi każdy, skoro pisze posty na tym forum :D Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy tak na poważnie? :P Bawić się nie umiecie już czy co? Zabić to sie można nawet na krześle jak sie z głową usiądzie:P.

Kilka osób już tym jeździło i nikomu włos z głowy nie spadł ;)

70km/h to pewnie by było za szybko zgadzam sie, ale moj egzemplarz osiąga max 35km/h ale za to ma ładne odejście, można pokręcić bączki itd.

 

Jeśli chodzi o ramę to jest pancerna a spawy są położone bardzo dobrze, rurki są o grubości ścianki 2mm. Mocowanie osi przedniego koła jest spawane od środka żeby nie było widać spawów od zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.