Skocz do zawartości

T9X FS-GR3C


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Przymierzam się do zakupu odbiornika jak w temacie.

 

http://www.google.co.uk/products/catalog?hl=en&q=flysky+receiver&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bpcl=36601534&biw=1280&bih=668&um=1&ie=UTF-8&cid=14261797674152656168&sa=X&ei=8puRUJ77C4uN0wWUx4GIDQ&ved=0CCgQ8wIwAA

 

Kosztuje tyle co nic, niby 3 kanały, ale po głębszym namyśle doszedłem do wniosku, że mi się przyda i wart jest swojej ceny. Zaciekawiłe mnie jednak jedna rzecz. Mianowicie "Fail safe receiver". ???

 

Ok, mam opcję fail safe w nadajniku, ale nigdy nie dało się jej ustawić ( próba zmiany ustawienie 000% nigdy się nie powiodła). Z wielu informacji dowiedziałem się, że potrzebuję zmienić moduł na FrSky. Pozostając przy FlySky skąd niby nadajnik ma wiedzieć, że ten odbiornik obsłuży fail safe. Przecież odbiornik nie nadaje żadnego sygnału zwrotnego do nadajnika, że ma fail safe i można go ustawić powyżej 000%. Przepraszam za głupie pytanie, ale logicznie próbuję zebrać wszystko do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sprostowanie. Gubie sie z tym fail safe. Myslalem, ze wchodzac w ta opcje w memu nadajnika, ustawiam % wychylen wybranych drazkow a nadajnik wysylajac te informacje programuje odbiornik. Czy bedzie pasowal, ciezko mi stwierdzic. Na pewno mam modul FS, ale nie wiem co dalej. Sprawdze po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to sa takie same nadajniki jak w hobby king, które pasuja do Turnigy 9x. Ważne, która to wersja, bo moga nie działać między wersjami. Trzeba to dokładnie sprawdzić.

Ja Ci mogę zaproponować to co sprawdziłem na sobie do nadajnika Flysky t9x v2 i wszystkie działają z flysky.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciężko mi określić czy będzie współpracować bo faktycznie jest trochę wersji. Nadajnik to FS-TH9B z modułem 2.4 GHz. Nie bardzo wiem, które odbiorniki z fail safem by pasowały. Nastawiłem się na ten, bo bardzo tani a akurat do Cessny idealny. Pomyślałem,żeby go tam włożyć, bo więcej kanałów nie potrzebuję. 9cio kanałowy z Cessny planowałem włożyć do budowanego wkrótce modelu. Poszukam tych ze zdjęć, może uda mi się gdzieś lokalnie zamówić. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się odbiornikom z obrazka, są u mnie dostępne w magazynach w UK i dosyć tanie. Zastanawiają mnie jednak dopiski z HK, że np. wspólpracuje tylko z modułem HK-GT2 (jak ten na dole z obrazków). Kolejna wątpliwość to fail safe. Mnóstwo jest w sieci informacji, że to działa tylko z modułami FrSky. Te odbiorniki są pod FlySky i mają zainplementowaną opcję fail safe. Już nie wiem jak to w końcu jest. Jeśli to nie sprawa nadajnika (rozumiem, że pozycja fail safe w menu aparatury nie ma tu nic do rzeczy) to ostatecznie chciałbym się dowiedzieć jak w takim razie programuje się taki odbiornik. Czy najzwyczajniej tą opcję się włącza i wyłącza, czy wciskając jakiś przycisk (guziki są u krawcowej ;) ) można skokowo programować wychylenia wybranych sterów ?

 

Robert, czy testując te różne odbiorniki zauważyłeś jakąś znaczącą różnicę w zasięgu ? Mam na myśli różnicę rzędu +/- 50 metrów a nie 2 :) Gdzieś na forach piszą, że moduł z pierwszego obrazka ma max 100 metrów zasięgu, ale wydaje mi się to jakąś bzdurą. Nikt by tego nie kupował, chyba że do łodzi uwalniającej przynęte na ryby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgu nie mierzyłem. Na wszystkich latam tak samo daleko. Na oko w promieniu 100m -150m. W zasięgu wzroku

Wszystkie na pewno dobrze współpracują. Poczytaj komentarze na hk. Są tez filmy na YT o bindowaniu ich.

Co do failsafe. To chyba dotyczy tylko gazu Z tego co wyczytałem to ustawia się przepustnicę w odpowiednie położęnie i naciska guzik w odbiorniku. Wtedy się programuje to położenie i w momencie braku sygnału powinien odworzyc to ustawienie.

http://www.rcnitrota...ead.php?t=97332

http://site.hobbypar...GT3B-Manual.pdf strona 24

 

Zastanawiam się po co Ci to, normalnie w odbiorniku masz tak, że po zgubieniu sygnału stery ustawiają się tak, ze masz kraksę modelu w miejscu. Samolot nie poleci Ci sam 2km przed siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze, że fail safe tylko na gaz, bo o to mi chodziło. Kupiłem regulator Emax Budget, który po utracie zasięgu głupieje i rozkręca się na 70%. Szkoda mi go wyżucić a fs może go uratować. Zasięg... niezbyt duży, na standardowym flysky latałem sporo dalej (odczyt z zamontowanego gpsa), ale może miałem najzwyczajniej szczęście, że nie zgubiłem modelu ;) dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem zasięgu nie mierzyłem, nie mam potrzeby latać dalej. Zasięg mojego wzroku to nie to samo co zasięg dobrego sygnału.

Jak będziesz miał odbiorniki, możesz zbadać zasięg guzikiem w aparaturze.

 

8 i 6 kanałowy nie mają "problemów" z zasięgiem, natomiast wg opisów 3 kanałowy ma.

 

Osobiście sprawdziłem ten 3 kanałowy i zasięg 700m nie był żadnym problemem.

Więcej mi się nie chciało jeździć autem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, rozumiem i do tej pory też nie miałem potrzeby. Skusiłem się jednak na lot na granicy widoczności (moja już zerowa bo jestem krótkowidzem, a ktoś z boku krzyczał wracaj) gdy zamontowałem kamerkę. Dziękuję za pomoc, zamówię i będę miał się na baczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla Ciebie jak z 700m wypatrzyłeś model. :)

 

 

 

Akurat sprawdzałem odbiorniki, więc nie był to test na modelu ;)

 

Ten 3 kanałowy mam w małym EDFie, więc nierealna jest ta odległość

 

 

 

Natomiast większe mam w dużych modelach, gdzie 700m da się osiągnąć ;)

 

 

Co do samego testu to zarówno odbiornik jak i nadajnik były na wysokości ok 1m.

 

... a test wykonałem bo nie chciało mi się wierzyć, że coś tak śmiesznie taniego może działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.