Skocz do zawartości

micro heli w budowie ( co z głowicą)


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

niemam czegoś takiego najlepiej by mi odpowiadała sosna , p.s. a czy można by było zamiast silniczka ogonowego zastosować jakies stateczniki i zamiast tej głowicy itp poprostu zwykłysilonik emax 3f ze smiglem stałym na takim ruchomym podescie na 2 serwa i w tedy by latał gora dół przechył w lewo , prawo i przód tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sosny nie mam pojęcia czy się nada - przy odpowiednio małym modelu pewnie tak.

A co do reszty to nie bardzo wiem o co ci chodzi. Zastosowanie głowicy ze stałym skokiem jak najbardziej jest możliwe. Co to jest śmigło stałe i ruchomy podest to naprawdę nie wiem.

Jeżeli chodzi o coś co widziałem kiedyś pod nazwa ekierkolot na forum Alexa to jest to bardzo zły pomysł. Ty chcesz zbudować coś co lata czy tylko coś zbudować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos co lata:) ale chodzi mi ze silnik3f bezposrednio do smigla i ten silnik jest zamocowany ruchomo na takiej jakby goleni subaru rc i silnik idzie truche na ukos do przodu to heli leci doprzudu silnik pochyla się w tył to heli do tyłu silnik przechył w bok to heli tez etc. o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że szkoda czasu na takie latadło albo jak wolisz mnie by szkoda było...

choć ty oczywiście jak chcesz to kombinuj. Coś na pewno wyjdzie tyle, że helikopter to nie będzie. Życzę też szczęścia w próbie opanowania tego czegoś. Heli nie jest łatwy a co dopiero coś takiego... ciągła walka z efektem żyroskopowym silnika... a ty jeszcze nie chcesz dać śmigła ogonowego tylko jakieś stateczniki... no no... pewnie nieźle umiesz latać, jak się porywasz na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy można by było zamiast silniczka ogonowego zastosować jakies stateczniki...

wtedy bedzie obracac sie wokol wlasnej osi lub skrecac(w locie postepowym)

zamiast tej głowicy itp poprostu zwykłysilonik emax 3f ze smiglem stałym na takim ruchomym podescie na 2 serwa

Chodzi o bezposredni naped smiglem wysokoobrotowym? Bez stabilizatorow, glowicy to bedzie latac... ale to jak :devil:

Co do tego "podestu" to raczej bardziej wychylalaby sie reszta kadluba. Wychylenie obracajacego sie smigla w jedna strone jest latwe, a w druga bardzo trudne(ma to zwiazek z kierunkiem obrotow smigla), a po wychyleniu dzieja sie dziwne rzeczy, lata na wszystkie strony-calosc moze sie nawet obrocic do dolu smiglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robraf, odpuść sobie ten temat. Szkoda twojego zachodu. Gdyby sterowanie śmigłowcem było tak proste jak zakładasz, to po co konstruktor chrzaniłby się z montowaniem wirnika nośnego z układem sterowania okresowego za pomocą łopatek sterujących oraz śmigła ogonowego? Hę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robraf -Ladziak ma racje - na dopracowanie tego zeby to rzeczywiscie jako tako latalo stracisz tyle czasu ,ze sam stwierdzisz ze lepiej zbudowac Heli z planow bez kombinowania

A latanie Heli gora-dol ...znudzi Ci sie po 30 minutach ... :(

 

A jak chcesz jednak zbudowac cos swojego to wydaj (a moze pozycz Heli?) te 60 pare zlotych kup te malenstwo PICO czy Dragon -pomierz go ,powieksz to 2-3x i sprobuj zbudowac ...oczywiscie czy takie cos "wyjdzie" -nie wiadomo(???) ...ale zrob experyment ...w tych "malych" mechanika jest dosc prosta ....

Janek

PS: do budowy polecam konstrukcje Dragona bo ten drugi to taka garstka styropianu...

zobacz Temat -Bardzo Maly Heli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.