Skocz do zawartości

bedzie rok jak zakupiłem Mefista szybowiec i motoszybowiec w jednym


krzyś707
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jakieś rok temu zakupiłem szybowiec Mefisto ze stajni Artura B.

Zapal miałem i szybko montowałem aż do momentu kiedy zauważyłem że połączone węglowym bagnetem

skrzydła nie dają wzniosu po 3 cm na koniec skrzydła(tak jest na planie). Zdegustowany i co gorsza pozbawiony

ochoty do majsterkowania przy tym wzniosie zostawiłem niedokończony model na półkę.

Kupiłem model do samodzielnego montażu i....korygowanie otworów w styropianie . No nie miałem ochoty.

Dlaczego otwory nie zostały sporządzone od razu pod odpowiednim kątem.............? nie wiem.

 

Teraz wróciła ochota aby Mefisto został dokończony.

Mam koncepcję ale proszę opiszcie jak wy utworzyliście wznios w swoich Mefistach albo innych szybowcach

Nie ma jak praktyka i z niej chcę skorzystać . Praktycy napiszcie o waszych rozwiązaniach.

 

Krzyś707

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w ogóle jakikolwiek wznios ? Jak położysz jeden płat na plasko to końcówka drugiego na ile idzie do góry ?

Mam mefisto i faktycznie wznios nie jest zbyt duży ale się z tym pogodziłem - nie sprawdzałem w planach i nie miałem zamiaru poprawiać. Latam tym od 2-ch lat i nie widzę problemów. Sprawdzę ile on wynosi w moim i porównamy ale nie wydaje mi się żeby to było 3cm na płat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jakieś rok temu zakupiłem szybowiec Mefisto ze stajni Artura B.

Zapal miałem i szybko montowałem aż do momentu kiedy zauważyłem że połączone węglowym bagnetem

skrzydła nie dają wzniosu po 3 cm na koniec skrzydła(tak jest na planie). Zdegustowany i co gorsza pozbawiony

ochoty do majsterkowania przy tym wzniosie zostawiłem niedokończony model na półkę.

Kupiłem model do samodzielnego montażu i....korygowanie otworów w styropianie . No nie miałem ochoty.

Dlaczego otwory nie zostały sporządzone od razu pod odpowiednim kątem.............? nie wiem.

 

Teraz wróciła ochota aby Mefisto został dokończony.

Mam koncepcję ale proszę opiszcie jak wy utworzyliście wznios w swoich Mefistach albo innych szybowcach

Nie ma jak praktyka i z niej chcę skorzystać . Praktycy napiszcie o waszych rozwiązaniach.

 

Krzyś707

 

 

Nie jestem pewien, ale mój ma chyba płat na zero. Dzisiaj sprawdzę.

 

To model szybki i narowisty. Łatwo go przeciągnąć.

Jak już go zrobisz to uważaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam bratem Mefista - Firstem plus nie robiłem wzniosu ja w planach ,po rozmowie z producentem postanowiłem zrobić na zero i w dodatku płat połączony w jednym kawałku może jest uciążliwy w transporcie ale zniesie większe przeciążenia i przy zerowym koncie wzniosu skrzydeł model jest szybki trzeba go stale kontrolować wznios da ci stateczność modelu po wyjściu z zakrętu,a teraz decyzja należy do ciebie co oczekujesz od modelu? A czy kupując model miałeś zmontowane płaty ? bo o ile pamiętam to połączenie skrzydeł i kieszenie na bagnet robi się chyba we własnym zakresie, jak długi masz bagnet? u mnie był stalowy chyba z 200mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech - a nie wystarczyło zapytać kolegi ?

Dla pozostałych zainteresowanych - producent przewidział wznios skrzydeł a należy to wykonać poprzez odpowiednie rozwiercenie drewnianych klocków

wstawionych w połówki skrzydeł i wklejenie pod odpowiednim kątem a jednej strony bagnetu a z drugiej strony kieszeni na bagnet . W praktyce (gdy wiadomo o co chodzi oczywiście) wymagana praca zajmuje 5 minut . Samo wklejanie bagnetu i kieszeni wymaga nieco więcej wprawy ale po około 30 min. miałem to już za sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.