Skocz do zawartości

Zimowe latanie w Krakowie


wojtek4wd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum jestem od niedawna ale jak zobaczyłem te mapki to o mało z krzesła nie spadłem. Panowie my się zahaczamy antenami od czasu do czasu hehe.

Oto miejsce gdzie latamy ze znajomymi helikami i samolotami. Jak na razie najlepsze miejsce bo dojazd jest mało telepiący od asfaltu.

marchewki2.jpg

Nazywamy to marchewkami bo w lecie pełno tam tego. Teraz jest płaskie jak stół i lądowanie nawet na kołach samolocikiem to pestka. Bede dawał info to sie jakoś spikniemy zapraszam, albo chetnie was odwiedzimy. Tyle że nasze wyjazdy są dość spontaniczne na zasadzie "halooooo...co robisz??patrz jaka pogoda...nooo to cooo? za 40min na marchewkach????ok bede" no wiec trudno cokolwiek ustalić

Do tego po drugiej stronie ulicy pomiędzy Łokietka a drogą na Zielonki mamy także łąkę a właściwie tam jest kawałek betonu po rozwalonym budynku. Dobre ale do latania helikami.

lotniskojozka2.jpg

 

Na śmietnik już nie jeżdzę, jakość drogi nie jest na moje auto, już mam dość a szkoda bo super miejsce. Mozna od drugiej strony (od campusu UJ) ale to znowu daleko.

Pozdrwiam i do zobaczyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na prawo od Marchewek lata jeszcze rapier na duzym polu o ile sie niemyle. A jadac Łokietka w strone Gieblutowa po lewej jest lotnisko Marex'a. Takze gesto jest :) Za 5 lat latanie bedzie mozliwe chyba tylko na bloniach Krakowskich albo poza miastem bo pewnie zabuduja nam te tereny...

 

PS. Ja mam na 35mHz 72/67

A TEQ 63 na 35mHz hmmm moze w tych samych godzinach loty :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wyjaśniało wiele. Czasami wpadaliśmy i było super, ale czasami człowiek odpalał maszynę a ta sie zachowywała jak po ostrej libacji. Ja do zeszłego tygodnia miałem 72, ale na SPCM SMC14 graupnera i nigdy mi się nie zdarzyło, ale już na hitecu electron 6 siekało jak co głupiego. To jest wszystko bardzo prawdopodobne.

Kurcze wpadłbym kiedyś na to lotnisko Marexa, widziałem temat, że fajne maszynki tam lataja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ! To już wiem skąd te dzwony o ziemię Zipperem ! Już wiele razy miałem tak, że model czasami w czasie lotu robił co mu się podobało. I wszystko wiadomo ! :twisted: Teraz trzeba będzie gdzieś postawić tylko tablicę z kanałami :P Następnym razem jak będzie moim modelem rzucało, to jadę rowerem na marchewę, lub na tą polanę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEQ...Nie Pan tylko..blagam :D

Nie tam gdzie myslisz..Jak popatrzysz na napis MARCHEWKI to litery KI sa na drzewach a po prawej sa najwieksze pola jakie sa na tym zdjeciu. ( nawiasem mowiac tam tez rosna marcherki :D:D:D.. Przez srodek idzie szutrowa droga. Bede miedzy 12 a 13 . Slawek tez zapewne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem kolejnym, który latał na tym polu obok "marchewek" :-D A myślałem, że tylko ja tam trafiłem ;-)

Latałem tam EasyG. Wady tego miejsca:

- Niestety, jak dotąd, nie udało mi się złapać termiki

- To nie jest łąka tylko pole orne (czy jakoś tak to się nazywa)

 

Zalety: Idę tam piechotą jakieś 10 minut. A samochodem parkuję na tej drodze, na wschód od pola. Następnym razem przetestuję "marchewki" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.