Skocz do zawartości

Electrifly - Syncro EDF - jako pierwszy EDF


Rekomendowane odpowiedzi

Małe podsumowanie tematu.

Oblot konfiguracji z poprzedniego postu dał pozytywny wynik.

Ostatecznie zrobiłem skłon około 5 stopni (znalazłem kilka planów samolotów z podobnym napędem gdzie skłon mieścił się od 4 do 5 stopni).

Myślę, że idealnie byłoby ze skłonem 6 stopni, jeszcze zrobię taką próbę podkładając coś pod wieżę.

Czas lotu w bardzo wietrzny dzień to około 30 minut na pakiecie 1800mAh, w spokojnych warunkach powinno być jeszcze lepiej.

Do poprawy jest konstrukcja, obecna lubi wpadać w wibracje, dodanie poziomego żebra w połowie wysokości powinno załatwić sprawę.

Poprawiła się również efektywność napędu, bez problemu leci pod kątem 45 50 stopni przy mniej niż połowie gazu, co sugeruje za duży silnik, mniejszy (lżejszy) jeszcze bardziej powinien wydłużyć czas lotu. Platforma ma być pod FPV więc zobaczymy jak to się będzie zachowywać przy dodaniu masy nowego wyposażenia.

Dziękuję za pomoc w temacie, Wasze rady zaoszczędziły mi wiele pracy (wycinanie w sklejce wyrzynarką nie jest najłatwiejszym zadaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.