Skocz do zawartości

ŁA-7 RELACJA Z BUDOWY


Kpt_max

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam , że długo nie pisałem , ale miałem po prostu dużo nauki . Zamieszczam nowe zdjęcia , z jeszcze nie zamontowanym dźwigarem głównym . No i pozostałe nasze samoloty przygotowane na zimę : Piper J-3 (4 kanały) szybowiec ''orzeł'' 2ch i szybowiec Asterix 2ch . Załączyłem także naszą ''maszynę'' do cięcia listewek i nie tylko :)

post-9180-0-86904000-1357325035_thumb.jpg

post-9180-0-48527400-1357325166_thumb.jpg

post-9180-0-30200600-1357325210_thumb.jpg

post-9180-0-14721200-1357325254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zdjęcia z budowy skrzydła . Każde żebro jest inne i musimy się męczyć z indywidualnym pasowaniem :D . Wczoraj myśleliśmy , jak poprowadzic drut od mechanizmu chowanego podwozia do serwa podwoziowego. Nie wiemy też jak ustawić serwo : krzyżakiem do góry/na dole . Pozdrawiam

post-9180-0-03620300-1358010079_thumb.jpg

post-9180-0-39199200-1358010313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zastosujcie coś takiego (nie trzeba się zastanawiać nad mechanizmami, drutami, serwami): http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17539__Twist_and_Turn_Electric_Retract_with_3mm_Landing_Gear_Leg_2pc_29_0g.html

Jeżeli nie chcecie zamawiać bezpośrednio przez hobby-king to podobno w tym sklepie można zamówić wszystkie produkty z hobbyking: http://www.modelarnia.pl/

 

Ale najlepiej napisać do nich maila z pytaniem o ten produkt i cenę w PLN bo z tego co mi wiadomo to najtańszym sklepem nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy juz mechanizm chowanego podowozia ale tak patrzac na ten wynalazek to bardzo mądra rzecz . Ale juz trodno. Kola beda miec 85mm mamy nadzieje ze po trawie bedzie smigal. Mechanizm jest z nastika i nadaje sie pod yaka 9 , ale kupilem je z powodu ze te samoloty maja te same podwozia . A jak z porowadzeniem drutu? Wiadomo ze gòra nad komora podwozia ale w jaki sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupilismy juz mechanizm chowanego podowozia ale tak patrzac na ten wynalazek to bardzo mądra rzecz . Ale juz trodno. Kola beda miec 85mm mamy nadzieje ze po trawie bedzie smigal. Mechanizm jest z nastika i nadaje sie pod yaka 9 , ale kupilem je z powodu ze te samoloty maja te same podwozia . A jak z porowadzeniem drutu? Wiadomo ze gòra nad komora podwozia ale w jaki sposob?

 

Witaj MAX,

 

Świetny model, widze w waszej pracy dawną, dobrą szkołę modelarstwa.

Co do podwozia, ono będzie z drutu czy planujećie toczone golenie jak w oryginalnym Ławoczkinie?

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Max.. :)

 

Bardzo ładny samolot i robota. Taki dziadek - to skarb..

Przede wszystkim jestem pełen podziwu dla Ciebie. Coraz częściej młodzież (i nie tylko) kupuje gotowce i zapomina co to jest modelarstwo. A zbudować model (i to tej klasy) samemu (no - może przy współudziale dziadka) - to nie lada wyzwanie, które jak widzę nie rzuciło Ciebie i dziadka na kolana.. :) Tak trzymać..!

 

Zasiadam na widowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiliśmy 89mmm ale "wytoczyliśmy" z nich 81 :) . Można powiedzieć , że urzeczywistnimy z dziadkiem marzenia. Dziadek to nie doszły pilot no i teraz próbujemy to naprawić :) sam jestem pełen podziwu , że wysiłek włożony do tego samolotu dał jakiś efekt , czuje taką ogromną satysfakcje kiedy go dotykam, nie do opisania .... nie moge sie doczekac dnia oblotu ...

 

oo , a to na zaostrzenie apetytu :D

post-9180-0-61009800-1361563237_thumb.jpg

post-9180-0-39331200-1361563255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.