Jump to content

ŁA-7 RELACJA Z BUDOWY


Kpt_max

Recommended Posts

Witam

To jest mój pierwszy post na forum , więc nie wiem gdzie go umieścić.

Od dwóch lat zajmuje się modelarstwem razem z dziadkiem ( dziadek składał modele od kiedy tylko pamiętał)

W tym roku , postanowiliśmy rozpocząć budowę legendarnego myśliwca jakim jest Ła-7 . Będzie to model z napędem elektrycznym , 4 kanałowym sterowaniem + 5 kanał na chowane podwozie . Wstawię zdjęcia i dane techniczne pod wieczór . Na razie jesteśmy na etapie składania kadłuba. Będę tutaj również kierował zapytania odnośnie wykonania konstrukcji.

Pozdrawiam

Maks

 

A o to zdjęcia

 

Rozpiętość skrzydeł

1260 mm

długość kadłuba

1112mm

post-9180-0-16026900-1354126497_thumb.jpg

post-9180-0-04608600-1354126539_thumb.jpg

post-9180-0-21427600-1354126599_thumb.jpg

post-9180-0-66368100-1354126650_thumb.jpg

post-9180-0-84355800-1354126719_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam ;) Na początek uzupełnij profil. Dodaj wiek żebyśmy wiedzieli czy rozmawiamy z dzieckiem czy osobą dojrzałą. Wrzuć też avatar. Zawsze to jakoś lepiej się kojarzy osobę po avatarze. Przeczytaj regulamin jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 

Zapowiada się fajny model. Sam jestem początkujący i nie posiadam zaplecza żeby zrobić coś tak fajnego dlatego będę śledził postępy. Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No zaczyna się zacnie. Z jakich planów korzystacie? Będę stałym obserwatorem.

 

Plan opracował p. Marian Gibas . Można je znaleść w modelarzu z 1981 roku :) Niestety , plany nie nadwały się aby w całości zrobić model rc . Jest w nim tylko rozrysowanie ogólne i wręgi :( . W rysunkach jest w skali 1:10 co wydaje nam się za mało więc dziadek powiększył je o 1/3 . Przed nami jest jeszcze wyrysowanie żeber i dużo więcej ... Mam pytanie dotyczące mocowania skrzydła . jak widać skrzydło będzie w całości , mamy problem ponieważ nie wiemy jak je zamocować . Myśleliśmy o 3 śrubach mocujących 2 z przodu i jedna z tyłu . Macie państwo jakieś inne pomysły ?
Link to comment
Share on other sites

Czy to ma być mocowane na stałe czy demontowalne na czas transportu? Jeśli na stałe to chyba można by spróbować śrubami z góry(imbus?)

 

Druga sprawa nad jaka ja bym pomyślał to czy mają być zamocowane całkiem sztywno czy mają się trochę "poddawać" np przy ostrym lądowaniu. Można by tu pomyśleć nad jakimś patentem na sprężynach, aby w czasie twardego lądowania skrzydła nie zostawały wyrwane z modelu tylko np: lekko się ugną lub wyczepią podczas uderzenia.

Nie wiele jeszcze wie male staram sie pomóc jak umiem. Na pewno koledzy mają tutaj jakieś gotowe patenty i sprawdzone rozwiązania.

 

Macie państwo jakieś inne pomysły ?

 

Nie państwo ;]] Na forum obowiązuje status koleżeński i jesteśmy na TY. Nie ważne ile masz lat, dopóki szanujemy się nawzajem jesteśmy na TY. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Proponuje 2 kołki z przodu skrzydła, ktore "wchodzą" w gniazda w kadłubie i 2 śruby na spływie płata, które wkręcałoby się do kadłuba. Śruby proponuje plastikowe (nylon) .Przy twardzszym lądowaniu powinny one pękać i uwalniać płat od kadłuba. PZDR

Link to comment
Share on other sites

skrzydło na czas transportu będzie demontowane. Poza tym , planujemy kabine "zamkniętą" , to znaczy serwa , odbiornik , regulator będą wkładane od dołu , czyli miejsca na skrzydła . Z uwagi na na to , że ogon jest dość długi cała elektronika zostanie umieszczona przed kabiną , aby nie było problemu z wyważeniem modelu. W planach również nie jest zaznaczony środek ciężkości , ale stawiamy na to , że znajduję się na dźwigarze głównym. Znacie jakiś sposób aby obliczyć trochę dokładniej ? Myślę że pomysł pana Piotra będzie ok .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mam kilka pytań odnośnie wyposażenia modelu:

1. Czy serwa Hitec-311 sprawdzą się na SW , SK lotkach i na chowane podwozie ?

2.Czy ten mechanizm http://www.aircombat-modele-rc.pl/?534,mechanizm-chowania-podwozia-klasy.60 nada się do tego modelu ? Martwi nas średnica pręta )

3.Czy warto umieścić wszystkie serwa w skrzydle

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jako pokrycie lepsza bedzie folia czy może wypełnienie balsą 2,3 lub 4 mm ?

 

...Od dwóch lat zajmuje się modelarstwem razem z dziadkiem ( dziadek składał modele od kiedy tylko pamiętał)...

Wydaje mi się że powinieneś bardziej zaufać dziadkowi, bo ma już spore doświadczenie.
Link to comment
Share on other sites

Ja mysle ze jezeli juz balsa to 1,5mm. Twoj model ma byc elektrykiem wiec nie potrzebuje az takiej sztywnosci konstrukcji jak przy spalinie. Skoro robicie model od zera to ja bym sie skladal ku opcji mieszanej, przod kadluba okleic balsa 1,5mm, w czesci ogonowej i na plaskich powierzchniach z dala od karbow konstrukcyjnych w tym balsowym poszyciu wycinal bym ulzeniowe otwory. Na skrzydlach balse trzymal bym jako keson krawedzi natarcia i splywu a na wregach kleil mocniki balsowe zamiast calosciowego poszycia. Na koniec calosc okleil bym oracoverem (lub innym poszyciem) z zamyslem jego malowania.

 

Co do uciagniecia to nie boj sie patrzac jak to robicie jakakolwiek masa ci wyjdzie znajdziemy ci silnik i calosc da sie ulotnic ALE jak przesadzicie z masa to model bedzie latal szybko i krotko. No i bedzie potrzebowal dlugiego pasa...

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.