Skocz do zawartości

Easy star problemy z lotem.


Gość Piotrek314

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat jest niesamowity :3 Jakieś rady itp są ale.. to jest motoszybowiec. Powinien ważyć praktycznie połowę z podanej masy. Ciężki duży silnik, regulator to dodatkowa waga. Skutkiem tego wszystkiego jest większa prędkość minimalna (czyli raczej nie będzie dawał takiej przyjemności z kontrolowanych powolnych przelotów), model jest agresywny (btw to nie jest akrobat..) a najważniejsze jest to, iż skoro tyle waży to jest latającą cegła w rękach niedoświadczonego pilota, która lata "aby aby" i kto wie gdzie/w kogo spadną jej szczątki jak się np skrzydła złożą przy pętli co jest bardzo prawdopodobne w tym stanie modelu.

 

Ok ale wracając do tematu czyli jak pomóc by latało..co ja bym zrobił z czymś takim?

Zdjąć całą taśmę, która ma model "upiększać" (a może to taki sposób na sztywność konstrukcji?). Silnik i regl zostaw już, trudno się mówi. Te lotki pewnie latają góra-dół w locie gdy ich nie używasz w maksymalnych wychyleniach.. Ale to musiałbyś przerobić znowu a pewnie wyjdzie jeszcze gorzej więc już to zostaw na razie. Silnik powinien mieć kołpak i śmigło składane bo przy lądowaniu je złamiesz lub skrzywisz oś silnia a wtedy pewnie kupisz nowy bo wymiana jest stosunkowo trudna. Przeszlifowałbym tą piankę by chociaż nie był tak wstrętny (będzie szorstki ale to nie problem ewentualnie żelazkiem można wygładzić trochę), wykąpałbym potem we wrzątku a nóż pomoże na te krzywizny. Mimo wszystko te zabiegi pomogą jak umarłemu kadzidło, trudno mi powiedzieć co tyle w nim waży po zdjęciach.

 

Modelu nie rzuca się pionowo w górę (przynajmniej es'a), powinieneś go rzucić równolegle do linii gruntu, nawet z lekkim spadkiem.

 

Nie kupuj 4s.. Po co ładować więcej mocy niż potrzeba (teoretycznie es ma silnik szczotkowy kl 400 co daje ciąg wartości 3/4 masy modelu), to większe zużycie energii podzespołów itd. I co Ty chcesz tym 4s narobić, 3kg ciągu? Skończy się na tym że strzeli niewyważone śmigło, odpadnie dziób, spalisz silnik albo stracisz kontrolę nad modelem bo es ma pewną granicę szybkości lotu a te lotki mają na nią spory wpływ. Możesz natomiast kupić nowy pakiet 3s 2.2aH 40C (mniejszy pewnie spuchnie przy takim silniku, masz te koszta dodatkowe za rządzę mocy bo można było kupić 20C za 65zł a tak musisz wydać minimum 110 na allegro chyba, że okazje złapiesz). A jeśli rady z tematu nei pomogą to kup pianke za 180zł nową, masz elektronikę (tylko zmień silnik). Może naoglądałeś się na YT esów z silnikami 600W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek314

Model nie jest straszliwie szybki bo dałem śmigło o miniejszym skoku a z tago co mi wiadomo skok nadaje prędkość a długość śmigła ciąg, jeżeli się myle to mnie poprawcie.Pakiet kupiłem 3s 2600mah 25C ponieważ mniejszy był by za słaby do silnika. Jutro na spokojnie pójdę i zobacze czy da się tym latać i napiszę jak było. Na modelu nie ma już foli tylko jest trochę farby ale to nie długo się jej pozbendę. Zrobie tak jak mówiłeś Sfrustrowany i pojadę papierkiem ściernym po piance. A jaki model yście radzili pod tą elektronikę? Lub może ktoś ma na zbyciu jakiś możliwy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek314

wiem ale sprubuję troszeczkę wygładzić powieżchnię bo farba w niekturych miejscach odstaje. Mam takie pytanie czy że on się nie wznosi to może mieć na to wpłyf zbyt mięki statecznik pionowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć u Ciebie sw ma większy opór niż producent zakładał więc jest prawdopodobne, że na pełnych obrotach po prostu Ci się nie wychyla.. Statecznik pionowy w sensie ster kierunku? Poza tym, że jest chyba krzywy i opada w jedną stronę nie powinien mieć wpływu na wznoszenie. Jeżeli będziesz jutro latał to wyleć wyżej i sprawdź czy przy niskich obrotach sw też słabo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co władowali tam regulator aż 80A?

 

Nie zauważyłeś, że jest na zewnątrz by się nie grzał? Przecież on ledwo wydala ;) Co do wychyleń sprawdź jeszcze czy na orczyku serwa popychacz jest na ostatnim oczku tak samo dźwignia przy sw powinna być na najwyższy otwór dana (najdalej od powierzchni płata) to wtedy uzyskasz full zakres z mechanicznego punktu widzenia. Poza tym możesz ustawić w aparaturze większy zakres np w tgy 9x miałem 100% a można do 120% dać tak jak wspominali powyżej. Najlepiej byłoby gdybyś kupił pianke w polskim sklepie i elektronike z hk.. A ten zestaw do jakiegoś akrobata później, ewentualnie polecam Ci model FunCub ten zestaw będzie aż nadto ale naprawdę model jest super, mam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez graty wymontuj, kup troche depronu, listwy ,kleje itp. i zbuduj model sam od podstaw. I nie bedziesz sie z trupem męczył!

 

Kolego,

 

jak od podstaw ma budować...., jak kolega Piotr nie ma nawet podstawowej wiedzy o ustawieniach modeu, a Ty mu radzisz coś od zera?! Depron i listewki dla kogoś kto spędził w powietrzu może 5 min i nie ma doświadczenia z symulatorem!?

Ludzie w Wigilie będą mu radzić co jak złożyć, a w Sylwestra jak to odbudować...po pierwszym krecie....

 

 

 

 

 

 

Nowicjuszu Piotrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek314

M.CH wiesz każdy się musi najpierw nauczć, a nie odrazu wiedza mu z nieba spadnie. Może ty odrazu tak usiadłeś i wszystko wiedziałeś o modelarstwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki model yście radzili pod tą elektronikę? Lub może ktoś ma na zbyciu jakiś możliwy model?

 

Wywal to paskuctwo do kosza (bez uradzy, ale to jakaś masakra) i poproś mikołaja o Multiplex FunCub, lub EasyCuba - tylko do tego drugiego dorób lotki i sklej skrzydła bez wzniosu. Jest gdzieś na tym forum post o przeróbce EasyCuba.

 

NIe doczytałem jakie masz serwa, ale do tego silnika daj największe z możliwych śmiegieł (ok 10x5 APC) i absolutnie nie Lipole 4S. ZOSTAŃ przy 3S. To i tak silnik do szybkiego modelu.

 

I szanuj wszystkich powyżej, którzy chcą Ci pomóc. Zacznij od teorii!!!!!!!!!!!!!

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.CH wiesz każdy się musi najpierw nauczć, a nie odrazu wiedza mu z nieba spadnie. Może ty odrazu tak usiadłeś i wszystko wiedziałeś o modelarstwi?

 

Nie, oczywiście że nie. Uczę się cały czas (od 2008). Tylko jak ze wszystkim wg. mnie powino się podejść z jakąś koncepcją, planem. Głód latania jest bardzo silny, ale Kolega nowicjusz lepiej by zrobił zaglądając trochę do teorii. Mniej nerwów, siedzenia przed kompem przy postach, tylko więcej nad modelem i na polu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek314

Szanuj wszystkich i wszystkim dziękuje za pomoc, nie opisuje cały czas że ktoś się na czymś nie zna czy coś. To foru jest po to żeby sobie pomagać a nie żeby kogoś oczerniać. Serwa to hextronik hxt900 9gr. śmigło 10x5 jest przy duże odpowiednie jest 9x6. przy modelu siedzę już jakiś 3 tyg po 2 godziny dzienie a na symulatoże latam około miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuj wszystkich i wszystkim dziękuje za pomoc, nie opisuje cały czas że ktoś się na czymś nie zna czy coś. To foru jest po to żeby sobie pomagać a nie żeby kogoś oczerniać. Serwa to hextronik hxt900 9gr. śmigło 10x5 jest przy duże odpowiednie jest 9x6. przy modelu siedzę już jakiś 3 tyg po 2 godziny dzienie a na symulatoże latam około miesiąca.

 

NIe oczerniam Cię. NIe doczytałem o symulatorze. TO JUŻ DUŻO LEPIEJ - Na czym latasz?

 

P.S. Warto zrobić sobie w wolnym czasie hamownię. Do pomiaru jak silnik zachowuje się z danym śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś lepsze serwo na wysokość, to ma moment koło 1,5kg i nawet mi przy silniku 260W w ESie potrafiło nie wyrabiać.. Z szybkiego lotu nurkowego wyszedłem ale zaraz po tym się spaliło i na pełnej prędkości zaliczyłem marchewę. Kup tak z 2,2kg i będzie spokój, niekoniecznie cyfrowe ale fajnie byłoby gdybyś miał tryby mocniejsze od normalnych plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś lepsze serwo na wysokość, to ma moment koło 1,5kg i nawet mi przy silniku 260W w ESie potrafiło nie wyrabiać.. Z szybkiego lotu nurkowego wyszedłem ale zaraz po tym się spaliło i na pełnej prędkości zaliczyłem marchewę. Kup tak z 2,2kg i będzie spokój, niekoniecznie cyfrowe ale fajnie byłoby gdybyś miał tryby mocniejsze od normalnych plastików.

 

Zdecydowanie j.w.

 

Dosyć uniwersalne są serwa 12 g np. Hitec 65 MG lub 5065 MG (cyfrowe)

Mam jedne i drugie i wytrzymały mnustwo kretów Parkmastera - nic im nie dolega.

http://www.hitecrcd....ni/hs-65mg.html

http://www.hitecrcd..../hs-5065mg.html

http://www.hitecrcd....ers/hpp-21.html

 

Serwa cyfrowe oprócz przenieienia siły na dzwigni (takiej samej jak analog) mają od 2 do 4 razy większą siłę trzymania (chyba się nie mylę... jeśli tak - to mnie poprawcie). No i oczywiście możliwość programowania wielu parametrów.

 

Cyt. z internetu: "Jeśli chcesz kupić serwo dobre i tanie, kup dwa jedno dobre... drugie tanie"

 

Ja akurat nie mam doświadczenia w połączeniu tych dwóch pojęć w jednym produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.