Jump to content

Thunder Tiger 25 Gaśnie na wysokich obrotach.


nox1

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z moim silnikiem Thunder Tiger 25, silnik ładnie odpala i chodzi na niskich i średnich obrotach, ale gdy otworzę przepustnicę na więcej niż 3/4 przepustnicy po 1 może 2 sekundach silnik traci moc i zwalnia. Gdy przymknę przepustnicę, silnik pracuje dalej poprawnie, ale gdy dalej przytrzymam otwartą przepustnicę silnik gaśnie. Nie jest to wina zbyt ubogiej mieszanki, ponieważ gdy jest zbyt uboga silnik gaśnie prawie natychmiast po otwarciu przepustnicy nie wkręcając się na obroty, a u mnie jest inaczej silnik wkręca się na wysoki obroty i dopiero po chwili "zamula" tak jak by mu brakowało paliwa. ale nie jest to możliwe, ponieważ przy odkręceniu iglicy mieszanki na około 5 obrotów silnik wolniej wkręca się na obroty ale dalej jest to samo.

 

Myślałem że może być to wina świecy (oznaczenie f5), lub braku podkładki pod nią, ale wydaje mi się, że z jej braku nie było by takich problemów.

Następnie, że to może być wina zasysania gdzieś lewego powietrza, kupię jeszcze silikon czerwony i uszczelnię wszystkie połączenia.

 

Proszę o diagnozę

Link to comment
Share on other sites

Czy poprawnie wyregulowałeś silnik? Duże znaczenie ma dysza "fałszywego powietrza". Jeśli jest zamknięta, to na wolnych i średnich obrotach silnik będzie pracował poprawnie ale na wysokich będzie gasł z powodu zubożenia mieszanki. Musisz zacząć od wyregulowania wysokich obrotów, a następnie wolne obroty wyregulować za pomocą w/w dyszy.

Link to comment
Share on other sites

Gaźnik wyczyszczony.

Z tą dyszą próbowałem w różnych położeniach, nic to nie dało.

W tej chwili planuje wyczyścić resztę silnika, czy powinienem wyjmować korbowód i czyścić wnętrze silnika?

Podpowiedzcie mi jak wyjąć korbowód.

Dziękuje za wszelką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Możesz albo delikatnie podważyć od góry albo spróbować wypchnąć od dołu, np trzonkiem szczoteczki do zębów lub innym nie za twardym "czymś".

Edit: Przed operacją możesz włożyć silnik na pół godzinki do zamrażarki. To pomaga w wyjęciu tulei.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.