Jump to content

Zabawe czas zacząc ; ) DLG


Artur z kołobrzegu

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Można by wstawić 4 podłużnice z sosny np sosny 3x3mm. Połączyć je potem na końcu z rurką ogona za pomocą wręgi. Wszytsko kleić na żywice . Myśle że to spokojnie przeniesie odpowiednie siły na ogon modelu. Można też zalaminować cały kadłub z zewnątrz co znacznie poprawi jego wytrzymałość. Szczególnie należy sie przyłożyć w miejscu mocowania balki ogona - bo tam jak już iwadomo lubi pęknąć :twisted:

To nie pierwszy kadłub kolegi to powinien byc lepszy od poprzedniego.

Ja bym go tez powzmacniał wklejejąć balse 1,5mm pod kątem 90st. niż ściany kadłuba. Doklejeczki takie są lekkie i mocne :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za radę miejsce łacząnia rurki z kadłubem już wzmocnione , dałem nakładki z balsy 1 mm słojami prostopadle do słoji burt kadłuba , ma to na celu zapobiec pękaniu kadłuba wzdłuż słoi przy silniejszym uderzeniu skrzydłem . Skrzydło to zamierzam zamocowac na dwie plastikowe śruby 5 mm . Myślałem nad laminowaniem całego kadłuba już wcześniej wtedy należało bu zrobić go z balsy 2 mm , ja odrzuciłem ten pomysł ze wzgldu na to że nie jestem "miszczem żywicy " i zbudowałem burty kadłuba z balsy 3,5 mm bez laminowania 8)

Link to comment
Share on other sites

Widzę doklejeczkę u góry na pionie - dobra robota :lol: (tak się składa ze na moim tez taka jest ale z sosny 2x2mm).

 

Poziomy też całkiem całkiem wyszedł widze - nie to co mój kwadraciak (może jeszcze go zmienie). Z jakiej balsy zrobiłeś stateczniki?

 

Wydaję mi się tylko, że na za małej powierzchni zalaminowałeś pionowy (samo łaczenie z rurką).

 

Dół jest spoko zalaminowany ale myśle, że na samym łaczeniu lepiej by było zalaminować większą powierzchnię statecznika. Mój pion jest zalaminowany do 3/4 wysokosci, ale zamierzam go przymocować na laminat na większej powierzchni. Jak miałem w nyxe na małej to pamietam jak odpdł w czsie lotów na wydmie (to własnie była wada nyxa i pękł potem jeszcze raz w tym samym miejscu). Watro więc temu miejscu przyjrzeć się bardziej i zrobić na fest.

 

Pamiętasz jak laminat odszedł z balsy w całości? Znalazłem na to patent. Przed laminowaniem należy przejechać grubym papierem ściernym to co bedziemy kleić. Wtedy są głębsze rowki i żywica trzyma mocniej. Można ponakłuwać też balsę igłą dosyć gęsto i też wytedy kej dobrze złapie (tak już robiłem i działa) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.