Skocz do zawartości

Wybór pierwszego helikoptera


Damiox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rób sobie zbyt wiele nadziei z tym lataniem na zewnątrz. Nie piszę tego złośliwie, po prostu te modele nie nadają się do latania na powietrzu. Stosunek mocy silników do wagi tych helikopterków wypada bardzo niekorzystnie. Stąd m.in. taka niska cena.

 

 

 

Ale masz świadomość, że latanie koaxialem (dwuwirnikowcem) i 450-tką to dwie różne bajki? To prawie taka różnica jak jeżdzenie na rowerku dziecięcym z bocznymi kólkami i motocyklem.

Ale nie zniechęcam kolegi i zapraszam na Chwarzno, vis'a vis Sokółki. Jak tylko śniegi stopnieją. :)

 

 

Jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę. Chodziło mi o opanowanie manualne drążków , które w obu nadajnikach (Carson 4CH i Spektrum DX6i ) mam ustawione w ten sam sposób. Zdaję sobie sprawę również, że lot małej mocy dwuwirnikowcem (chwała Bogu, nie wchodziłem w 3CH) , a lot heli quasi-akrobacyjnym - to różne tematy.

Ale Alignem 450 , na początku będę próbował latać BARDZO OSTROŻNIE - GEAR na 0 .

 

Bardzo chętnie przyjadę, choćby popatrzeć, jak doświadczemi Koledzy latają helikami.

Również będę przyjeżdżał na Chważno z moim 2-metrowym (dodałem 5-ty kanał - klapy) - Phoenix 2000, jeszcze "prawiczkiem" .

Czy Koledzy dają jakieś infa na Forum - kiedy i o której godz. planują loty na Chważnie ? Coś jak na innych temat "Umawialnia".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie umawiamy się telefonicznie bądź sms-owo. Podaj przy okazji na PW jakiś namiar do siebie, to podeślę Ci info kiedy i o której. Na razie jednak czekamy na koniec zimy :)

 

Poleciało na PW.

Ale czy dotarło do Kolegi - to nie wiem. Nie umiem jeszcze obsługiwać ustawień Forum - gdyż jestem "the beginner'em".

Pozdrawiam.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem odświeżyc temat.

 

Jak kolega zakładający temat jestem początkujący szukam Heli któy spełnia te wymagania :

 

- wielkość min. ok 70cm

 

- cena do ok 500 zł

 

- możliwość zamontowania kamery.

 

- dobra dostępność części i akcesoriów

 

- oczywiście elektryczny

 

 

Prosze o rady czym się kierować przy wyborze modelu?

 

Co sądzicie o firmie MJX np model F45 lub F39?

 

 

P.S. do tej pory latałem na mikro heli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NINE EAGLES model 25036 KESTREL 500SX

Zaostał właśnie zakupiony. Moje doświadczenie do Syma S107.

Mam nadzieję, że podołam. Jak przyjdzie polatam napiszę jak wrażenia.

A tymczasem. Dobrze zrobiłem czy rozbiję w drobny mak? :)

Oczywiście latanie outdoor :) Symą dawałem radę to i tym uradzę... Gorzej jak nagle zawieje gdy będę dłubał w nosie :P

Aha Syma S107 na sprzedaż :P Oddam za kilka piwek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem odświeżyc temat.

 

Jak kolega zakładający temat jestem początkujący szukam Heli któy spełnia te wymagania :

 

- wielkość min. ok 70cm

 

- cena do ok 500 zł

 

- możliwość zamontowania kamery.

 

- dobra dostępność części i akcesoriów

 

- oczywiście elektryczny

 

 

Prosze o rady czym się kierować przy wyborze modelu?

 

Co sądzicie o firmie MJX np model F45 lub F39?

 

 

P.S. do tej pory latałem na mikro heli

W tej cenie polecam coś klasy 450 - tym bardziej, że planujesz montować kamerę.

Latanie heli 3CH szybko się nudzi. Ja zaczynałem od 3Ch z fabryczną kamerką, ale szybko okazało się że to lipa i raczeja zabawka dla dzieci.

Drugim heli - po dwóch tygodniach był już Belt CPX - jest to moim zdaniem bardzo dobry sprzęt na początek. Trudny do opanowania, ale jak opanujesz latanie i naprawy Belta to polecisz nawet kosiarką do trawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.