Skocz do zawartości

Spitfire mk IX parkzone


Arturo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zakupiłem w/w model i mam mały problem.Otóż nie wiem jak zamontować silnik.Odległość od miejsca gdzie mocujemy silnik do krawędzi atrapy pokrywy silnika to ok 7cm.Przed dotarciem modelu do mnie zakupiłem silnik emax 2215/09 .Czy są jakieś przedłużki wałów ? Miał ktoś do czynienia z tym modelem? A może to miejsce na przekładnie? Chociaż napisane było ,że pod brushless...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim przypadku montuję dłuższe śruby, a na nie nakładam przycięte na odpowiednią długość rurki aluminiowe.

Ta propozycja najbardziej mi sie podoba :) .Oczywiście dziękuję wszystkim za pomoc.To jeszcze jedno pytanie.W komplecie dostałem śmigło z kołpakiem na wał 5mm .Silnik, który już kupiłem ma 4mm.Jak to poskładać, jakiś domowy sposób ? :P .Chodzi o to , że śmigło z kompletu jest dopasowane ( średnica otworu ) do piasty z kompletu.Ni jak nie mogę dopasować piast ,Ktore posiadam , bo to jakieś dziwne śmigło jest.Napisane na nim 9,5x7,5 ... i za cholerę nigdzie nie mogę znaleźć takiego "makietowego".Same jakieś popierdułki są.Czy sama szerokość łopaty śmigła ma większe znaczenie ? bo znalazłem z takimi wymiarami , tylko łopaty są węższe.To by było na tyle ;) .Aha ,kreta się nie spodziewam bo to mój drugi warbird .Wcześniej miałem Fw-190 hypa i na nim się uczyłem (dalej lata he he).pozdr

 

p.s.Przepraszam ,że napisałem tam gdzie nie trzeba :rolleyes: i dziekuję modom za umieszczenie , tam gdzie jest he he :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat : "To jeszcze jedno pytanie.W komplecie dostałem śmigło z kołpakiem na wał 5mm .Silnik, który już kupiłem ma 4mm.Jak to poskładać, jakiś domowy sposób ?"

 

 

w kilku przypadkach robiłem na szybko tak : kupowałem piwo w puszce :) , wypijałem je :D , a następnie wycinałem pasek blaszki i zwijałem go na pręcie, ośce, tworząc rurkę, którą potem wsuwałem w otwór kołpaka (piasty). Potem wciskałem oś silnika... i całkiem przyzwoicie się trzymało i bez "bicia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej przeczytaj post wyżej ,tam jest odpowiedź ;) .

Sionziom faktycznie, zapomniałem o tej stronce, a czasem korzystałem .Co do mocowania silnika okazało się( moje niedopatrzenie heh) , że jest mocowany od przodu.Więc fajny pomysł Robloza nie będzie miał zastosowania (ale zapamiętam! he he). Pomyślałem o blasze wyprofilowanej w kształt takiej "kanciastej omegi". Tylko jak to wyjdzie z wykłonem,to nie wiem.Podstawa mocowania przy samym modelu jest przesunięta i odchylona lekko w prawo.nic to. Zamontuje i zobaczę jak będzie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jak napisał Alex. Po zamocowaniu silnika na blasze uformowanej w "Omegę" odchylę oś silnika o wartość, jaka wychodzi w oryginalnym mocowaniu. Po oblocie dam znać jak to wszystko wyszło ;) .Dziękuję wszystkim za pomoc i nieocenione informacje.

pozdr.

 

 

P.S. Znalazłem coś takiego na Ebayu. Pomoże ktoś znaleźć w polskim sklepie? Byłoby idealne i bez przeróbek.

p.s2. Napisałem a linka niedałem :P .Ale dobrze sie stało , bo to jest kawałek aluminium ,a ja w komplecie dostałem to samo , tylko w plastiku.Swoja drogą to męczy mnie ten silnik.Model pięknie wykonany , a ty z tym mocowaniem to lipa z sosną. Poradziłem sobie z tym, ale fajniej by było jakby coś dorzucili do tego mocowania. Jak poskładam do kupy, to postaram się wrzucić filmik (jak będzie kamerzysta ).

pozdr.

 

p.s3. Zamontowałem silnik ale mam mały problem. Na maks. obrotach są leciutkie wibracje i coś zaczyna tam z przodu okrutnie brzęczeć. Może wie ktoś jak wygląda zamontowany silnik w takim redy to fly? Jakaś fotka albo link? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam wielką prośbę. Może ktoś mi dobrać śmigło do wagi modelu i silnika? Silnik dokładnie ten: http://www.hobbyking...nner_950kv.html

Wiem,że są podane propozycje, ale chciałbym takie optimum , żeby pakietu nie wciągnęło w 5 min ale żeby też było czym pośmigać :) .Model waży ok 1200g.Pakiety to Turnigy 2200maH 20-30C . Model się nie sprzedał, więc trzeba go będzie dalej używać ;) .

 

P,S.Nie doczekam się.... Może sam coś poskładam metoda prób i błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.