Skocz do zawartości

Proporcje wagowe żywica- tkanina do laminowania


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek, wyczytałem i stosuję to u siebie: ilość (waga) żywicy = waga tkaniny użytej do pokrycia(laminowania).Przed laminowaniem balsy możesz ją zagruntować żywicą żeby nie piła żywicy przy laminowaniu. U mnie się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosi się to do laminowania zagruntowanej balsy. łączniki to w standardzie wychodzą z tych proporcji. Czy to w laminowaniu łączników czy w balsie tkaninę przesączam na folii. Upierdliwe ale nie ma nie przesączonych włókien. Używam L285.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę laminował pokryty balsą kadłub.

Pytanie jest czy zagruntowanie caponem nie zrobi z niej kruchej skorupki?? No i czego przy laminowaniu lepiej złapie się żywica nasączona tkaniną- zagruntowanej balsy czy surowej? Chodzi mi tutaj o możliwość przesuwania się tkaniny podczas laminowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zna proporcje ilości żywicy jaką powinno się użyć (gramy) do wagi tkaniny?

 

U mnie na 1,4kg tkaniny idzie ok. 1,1l. żywicy przy aplikacji ręcznej :P, ale bezpieczniej stosować proporcje 1:1.

1:1 bez wora nieosiągalne

 

Osiągalne :P;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piwnicę ale oczywiście taką, że żaden model tam nie wejdzie. Robię na korytarzu w piwnicy wszystko na posadzce.

Od stycznia zaczynam pracę i jak mnie nie wyleją po 3 miesiącach to najpierw zbieram na samochód a później będę poważnie myślał o wynajęciu garażu właśnie z myślą o zrobieniu sobie w nim modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.