Skocz do zawartości

Wicherek


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś rozpocząłem budowe balsowo sosnowego wicherka 10.

Narazie wyciąłem 1 wręge i przód kadłuba Ale jutro pojade do modelarskiego i kupie sobie listewki.Zdjęcia może będą ale dopiero jutro.

W modelu chce zasosowac takie wyposażenie:

2 micro serwa- jakies e-sky

 

Odbiornik HFS 05 MT(chyba jakoś tak)

 

Silnik tower pro bm2408-21

 

Regler__jeszcze nie wiem

 

Pakiet __jeszcze nie wiem

 

I juz na wstępie mam pytanie.Na niektórych forach pisało żeby kratownice kleić jakimś klejem szybkoschnącym i nie wiem czy mógł by być to klej typu kropelka, super glue??Czy jakiś specjalny do budowy modeli rc???

Prosze o odp

 

Pozdrawiam.Łukasz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ok.Dzięki za odp.Jutro jade do modelarskiego to może kupie podobny klej.Ale jak by nie było to równie dobrze można kleic kropelkopodobnymi klejami?

 

Pozdrawiam Łukasz

No i klejenie będzie kropelkopodobne :D

Może użyjesz wikolu tanio,bez zapachu i dostępny prawie w każdym sklepie no chyba że Ci śpieszy się z klejeniem to tylko CA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kleje każdy model kleje np. super glue i jak wyschnie to na to wikol 24h lub 15 minutowy.Ale myślę ,że bardziej opłaca się kupić CA z modelarskiego za ok 10zł niż pełno tubek super glue za 1,50zł.

 

No wikolem to trzeba jeszcze umieć kleić :D

A CA to tylko kupić i zalewać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do klejenia moich modeli używam kleju o nazwie Ponal expres jako podstawowego a CA używam jako" gwoździków" tzn Po klejeniu ponalem dotykam CA aby- już -trzymało choć ponal też jest szybki jak na wikolopodobny.

Robię tak samo przy Wicherku 10 jak i 1,5 m akrobacie

A CA używam tylko takiego

http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=1893

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze Wicherki powstają w ten sposób

http://img518.imageshack.us/img518/2981/wicherkowatymt0.jpg

Bok kadłuba to balsa 1.5 mm wręga sklejka balsowo-lipowa 2.5 mm, a ten czarny pasek to trochę" węgla".Skrzydła nakładane z góry a nie jak w orginale na zaczepach z boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherek powstaje bardzo powoli ponieważ jestem jescze początkujący i nie znam się za bardzo na budowie modeli .Wszystko robie ostrożnie i staram się zmarnowac jak najmniej materiałow.Niedługo zabiore się za skrzydła .Jak wyjdzie coś cciekawego to oczywiście wstawie fotki.

PS.Niewiem czy mój wicherek tak dobrze będzie latałbo na pewno popełnie wiele błędów przy budowie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się twojemu kadłubowi i jak narazie nie zauważyłem jakichś błędów.

Proponuję jednak wszystkie węzły ( miejsca łaczenia listew ) przetrzeć wikolem.Weż kleju na palec i przejedz po węźle aby klej wszedł między listewki .Oczywiście z umiarem.Na tzw czubku kabiny w miejscu łączenia listew wstaw trójkąt wzmacniający.

Resztą się nie przejmuj ,zima krótka ,ale mimo to jest dość długa, do wiosny zdążysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenia faktycznie zaleje wikolem.

błędami sie nie przejmuj

 

Nie przejmuje się tak bardzo błędami tylko szkoda by było zrobic nie latający model :mrgreen:

 

Ale słyszałem że wicherek dużo wybacza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.