Skocz do zawartości

Wicherek


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odp.Jak dobrze pójdzie to może jutro/pojutrze będe kleił kadłub.Ponawiam pytanie czym najlepiej pokryc ten model??

 

Wstawiam zdjęcie statecznika ale nie wiem czy ster wysokości nie będzie czasem za mały??

Na fotce widać gdzie ma się znajdowac ster wys.

 

75556236f3ef4151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chyba jednak okleje folią ale jak patrzyłem na folie light to jest troche droga.A co myślicie o Oracover Transparent ??

Statecznik już usztywniłem.Oblot może gdzieś w pod koniec lutego a początku marca ( :shock: )ponieważ moje fundusze nie pozwalaja na wcześniejsze latanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie jedno pytanko.Czy ten silnik był by dobry do wicherka ??? http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1910,ray-cd3530-10-pelikan prosze o szybka odp bo prawdopodobnie jutro jadę do modelarskiego to bym może kupił cos podobnego.Tylko jak patrząc na długość tego silnika to nie wiem czy jak bym do przymocował do 1 wręgi czy nie był by za krótki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modelarski.com/index.php?page=main&cat_id=155

to powyzej dotyczy folii jak Twierdzisz bardzo drogiej

Natomiast silnik wybrałeś w/g mnie za potężny,pomyśl i czymś takim lub odpowiedniku.

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4686

 

Ok.Silnika dzis nie kupiłem bo najtańsze bezszczotki w tym sklepie kosztowały ... 120 zł

Więc zakupiłem tylko koła , bowdeny ,zawiasy i folie.

Coś tam z modelem troche podłubałem i... nie mogłem się powstrzymać aby nie złożyć tego wszystkiego do kupy :mrgreen:

Oto co udało mi sie do tej pory zrobić: d2245aa0667e97f1.jpg

 

Jak myślicie.Poleci ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc,

 

Jezeli zwichrowanie jest bardzo mocne, kadłub będzie brzydko wyglądać nic poza tym.

Zdjęcie dość małe, ale widać model estetyczny tylko pogratulować!

 

Z tego co się orientuje jest to Twój pierwszy model i będziesz się uczyć latać więc może zostaw kadłub tak jak jest, a w następnych konstrukcjach staraj się aby tego błędu nie powtórzyć! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz kadłub zwichrowany... A napisz, czy jak spojrzysz od przodu modelu, czy skrzydła i stateczniki są do siebie prostopadłe/równoległe? Czy też pokrzywione?

 

Skoro robisz z balsy (drewna) będziesz mógł to pocellonować, jak usztywnisz odpowiednio konstrukcję i ją naprostujesz, to coś powinno pomóc też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas, oklejając model papierem japońskim mozesz naciągnąć zwichrowanie, jeżeli jednak folią musi tak zostać.

 

Mocując usterzenie i płaty postaraj się aby wszystko było prostopadłe/równoległe :)

 

Jeżeli usterzenie zamocujesz odpowiednio, kadłub nie pogorszy właściwości lotnych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj okleiłem kadłub.

Nawet jak na pierwszy raz to nie poszło tak źle.

Oto zdjęcie:

46e290521f5dbcef.jpg

 

Oczywiście mam też pytanie. :lol:

Czy półkę pod serwa mogę zrobić z balsy 3mm??Czy to nie za mało?Czy bardziej opłacało by się zrobić ze sklejki 2mm??

I drugie pytanie :W jaki sposób mam wkleić zawiasy w ster wysokości?? bo raczej w listewke sosnową ich nie wepchne :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półkę zrób wg uznania :) . Tzn. tak, żeby się wystarczająco trzymało - po prostu.

Możesz zrobić np: z dwóch warstw balsy 2mm w ten sposób, żeby słoje byłby prostopadłe do siebie. No i miej na uwadze ilość miejsca, rozmieszczenie elementów oraz położenie S.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półke zrobiłem tak jak radził Diakon .Skleiłem 2 warstwy balsy 2 mm i powinno być spoko.Dzisiaj zrobiłem haczyki mocujące skrzydła. Niestety nie miałem druta stalowego o grubości 1,5 mm to użyłem ... gwoździa :D Zostało tylko wkleić po jednym żeberku w skrzydło , zamocowac haczyki i moża będzie oklejać całe platy :) Sądze że model za około 1-2 miesiące powinien juz latać :mrgreen: A co do krzywizny kadłuba to chodzi o to że ściany nie są przyklejone do podłoża pod kątem prostym tylko lekko przechylone na bok ale myśle ,że będzie Ok. :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy w budowie nie wielkie .Haczyki i żeberka juz wklejone.

Jeszcze dla przypomnienia dodam zdjęcia wicherka :D

 

Tutaj wznios :)

8b74e5ca947f5fb5.jpg

 

I cały model :lol:

ef1422a34e22d6a2.jpg

 

c2c0105efe43d036.jpg

 

Chciał bym już oklejac skrzydła ale boje sie że przy naciąganiu folii płat sie zwichruje ...

PS.Wiem że budowa strasznie się wlecze ale jest to mój pierwszy model i dopiero się ucz :ble: e...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.