Skocz do zawartości

Wicherek


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Pakiet już przyszedł, ładowarka też ale.... nie umiem podlączyć regulatora do silnika.Może to pytanie wydawac się wam banalne ale nigdy nie miałem z tym jeszcze do czynienia.A kto pyta nie błądzi :D .A więc mam tam :

1 kabel co podłącza się pakiet.

Drugi kabel od ładowarki i 3 żółte kable.W silniku tez są 3 kable tylko że każdy innego koloru.I czy teraz czy obojętne jest jak sie je podłaczy czy trzeba jakos to odpowiednio dobrać np biały z silnika do np środkowego z regulatora itp czy to jest obojetne jak się podączy :????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Pakiet już przyszedł, ładowarka też ale.... nie umiem podlączyć regulatora do silnika.Może to pytanie wydawac się wam banalne ale nigdy nie miałem z tym jeszcze do czynienia.A kto pyta nie błądzi :D .A więc mam tam :

1 kabel co podłącza się pakiet.

Drugi kabel od ładowarki i 3 żółte kable.W silniku tez są 3 kable tylko że każdy innego koloru.I czy teraz czy obojętne jest jak sie je podłaczy czy trzeba jakos to odpowiednio dobrać np biały z silnika do np środkowego z regulatora itp czy to jest obojetne jak się podączy :????

 

Obojętnie. Jak będzie kręcił w złą stronę, zamieniasz dwa dowolne przewody.

Napisałem takie wodolejstwo tyle że dla 2 bezszczotek, ale powinno nieco rozjaśnić: :)

http://www.debile.internetdsl.pl/readarticle.php?article_id=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie smutkuj :D jeszcze rozbijemy kilka modeli.

Callab swojego Wicherka chyba już drugi raz poskładał do kupy,pokaż co z niego zostało to zobaczymy czy da się go poskładać.

Zdążyłeś chociaż nabrać wysokości,jak to się odbyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak tak patrze to przeciez 30 min roboty i mozna latac znowu :D Poszły 2 przednie wregi tam troche przodu i boku :D

Stało sie to tak: . wypusciłem model z reki i poleciał kawalek i chyba go przeciagnalem za bardzo bo tak jak by stracił od razu predkosc i sie przechylił na przód i walnał w ziemie.Sadze ze w tym tygodniu bedzie latał jeszcze raz :P Tyle wlasnie ja nie jestem pewien czy to moja wina czy model jest wogóle nie lotny :D:lol:

Nastepnym razem postaram sie wziasc długi rozbiegi nie walic od razu wyskokosci :D

Aha jeszcze dane modelu. Waga 600 gram. wszystko przesuniete do przodu jak sie da najbardziej ale niestety siedzi tam jeszcze 150 g ołowiu :oops:

Naszczescie elektronika cała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem postaram sie wziasc długi rozbiegi nie walic od razu wyskokosci

 

Postaraj się wcale nie dotykać wysokości. Niech leci prosto. Poprawnie wyważony i z dobrze ustawionym kątem zaklinowania statecznika będzie się sam powoli wznosił. Potem delikatnie skręcaj sterem kierunku - bardzo delikatnie! - żeby wyczuć jak się zachowuje, ewentualnie lekko (lekko!) korygując wysokością, żeby leciał w miarę poziomo na zakrętach.

 

Poprawnie zbudowany Wicherek powinien latać jeżeli pilot mu nie będzie przeszkadzał :-)

 

Ale najpierw oblataj go z ręki bez włączania silnika. Powinien ładnie poszybować i delikatnie wylądować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma polecieć tylko poszybować jakieś 10-20m bez napędu raczej się nie wzniesie, ale zobaczysz jak się zachowuje w locie. Pamiętaj, że modelu nie wyrzuca się w górę tylko poziomo! Jak wyrzucisz wicherka poziomo bez silnika powinien przeszybować ładnych kilka metrów i dać się spokojnie "posadzić" a ty zorientujesz się czy SC jest w dobrym miejscu, czy model ma tendencje do skręcania i jak reaguje na stery.

Na początek warto ustawić nieduży wychył sterów na aparaturze - wiem po sobie :), jak dasz za duży wychył sterów model będzie strasznie "nerwowy" a to nie wpływa dobrze na lot.

 

P.S. Moje RWD waży też jakieś 580g i też pierwszy raz oblatywałem go bez silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczymy moze jutro bedze gotowy.Częsc zniszczen odbudowałem.Jak kiedys czytałem o wicherku to wybacza sporo błedów ale boje sie ze to nie poleci jednak :D

Oto fotki modelu :D przed i po crashowaniem

Przed :

86b62fd3d6c0054a.jpg

 

6b3226cf0b97852a.jpg

 

i juz po.Dodam ze skrzydła sa całe

 

 

ec398b46f6c5a0a1.jpg

 

 

EDIT: Wlasnie skonczyłem naprawiac model :D jest juz całkiem sprawny :P dzisiaj wieje wiaterek to nie spróbuje bo wole nie ryzykowac.Zobaczymy co bedzie jutro ale sadze ze nastepny moj post bedzie o crashowaniu i sie nie naucze latac w koncu. :lol:

Pamietam jak puszczaałęm airfish'a to leciał ładnie ciezko było go przeciagnąc , pusciłem to ładnie leciał :D tamtym mi jakos szło wiec byc moze wicherek jest do kitu /?:D

 

Jeszcze moze podam dane

Silnik tower pro bm ( typowy dzwonek )

serwa jakies esky

a waga to 600 gram :shock: był by 400 gdyby nie prawie 200 gram ołowiu w dziobie :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas,

czytam, a tu takiego figla zrobiłeś :) . Skoro model juz naprawiony, to OK. Waga wagą - ale SC powinien być na miejscu. O ile dobrze pamiętam, Wicherek ma (wg planów przynajmniej :) ) statecznik poziomy z profilem nośnym, co niejako powinno pomóc przy połozeniu SC.

 

O Wicherku mniemam, że czytałeś niemało. Wiesz zapewne, że to jest model - "weteran", jest odpowiednio zaprojektowany. On ma lecieć! Swoja drogą, ten model latał kiedyś jako wolnolatajacy, na uwięzi, z silnikiem i bez, jako RC... Wyposażenie kiedyś nie było lekkie - i o ile dobrze też to pamietam - W. Schier pisał, że Wicherek troche masy powinien udźwignąć.

 

W zasadzie wszystko co ważne inni Koledzy przede mną pisali... O tym, że startujemy i ladujemy pod wiatr chyba wiesz :wink: . No i przy próbnym locie ślizgowym warto zdjąć śmigło - a sam model rzucić z jakiejś górki/wzniesienia jeśli masz możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuły, przeglądałem plany Wicherków, i mnie sie pamięta profil nośny w stateczniku poziomym. Podobnie np: w Delfinie także autorstwa W. Schiera (w zależności od rodzaju statecznika, bo tam były chyba 3 :) ).

 

Np: taki plan Wicherka: http://www.alehar.aplus.pl/images/artykuly/wicherek_w_3_rzutach_duzy.jpg - ja widzę profil nośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak :) .

 

A jaki statecznik ma Lukas? Z fotek, jeśli wzrok mnie nie myli, ma płaski. Może by warto mu było zrobic z profilem nośnym? Nie wiem, ile taka grzebanina by kosztowała zabawy, ale może by mu to pomogło z wagą i SC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.