Jump to content

Jak to narysować w Autocad


Daniel95

Recommended Posts

Witam,

 

muszę narysować taki element jak na zdjęciach, jest to pokrywa przekładni w Tamyia DF-03RA. Chciałbym to wyfrezować ploterem w aluminium.

Najbardziej zależy mi na kształcie z tej strony od mocowania, bo z zewnątrz chciałem to przerobić na radiator z wentylatorkiem. I teraz moje pytanie jak to odwzorować, czy można jakoś zeskanować to do programu czy coś?

post-1458-0-78277700-1357399009_thumb.jpg

post-1458-0-28813600-1357399018_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie pomierzyć i zamodelować. Mierzyć trzeba "inteligentnie" - tzn. pokrywa nie musi być w 100% identyczna, dokładnie musisz powtórzyć te fragmenty które są istotne do współpracy z korpusem pozostałe nie współpracujące fragmenty nie muszą być super dokładnie odwzorowane. Po zamodelowaniy wyfrezować jedną sztukę w poliamidzie (koszty) sprawdzić i ew. skorygować i dopiero frezować w metalu.

 

Kojani

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj zakładu który ma urządzenie o nazwie projektor profilowy (popularna nazwa - ekranówka), wówczas zrobią Ci dokładny zarys.

Jak nie znajdziesz to tak jak napisał mr.jaro zeskanować zarys i użyć go jako podkładu w autocadzie i na nim "odrysować" profil.

Jak nie dasz rady to prześlij skan.

 

Kojani

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.