Skocz do zawartości

SE.5


tomozi

Rekomendowane odpowiedzi

Może są przesadzone, ale to podobno nie jest SE5A tylko SE5 - przynajmniej na tych planach jest taka nazwa wpisana, to chyba nie zapomnieli dodać A.

Autor planów Peter Rake robił też inną wersję planów: późne SE5 z modyfikacjami skrzydeł i silnika z SE5A.

 

Ale nigdy nie nazwałbym takiego modelu makietą, ja swój zrobiłem w wersji "lubelska kampania buraczana" wg planów SE5 jakie miałem i nie mam z tym problemu dopóki nie zwróciliście uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Skoro jest tak w planach i nie przeszkadza to w lotach to nie widzę powodu żeby to zmieniać zwłaszcza że dolne skrzydło jest zrobione, ale dzięki za uwagi. A z tą makietą na odpowiedniej wysokości to faktycznie jak się osiągnie odpowiedni pułap to każdy model jest makietą, dobre.

 

(jest w sieci cały opis, to możesz sobie podejrzeć moje rozwiązania)

 

A gdzie tego szukać żeby nie tracić czasu tu na forum chyba nie ma a bardzo chętnie bym zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad mocowaniem na plastikowe śrubki powiedzmy 2 lub 3xM5, musiałbym przykleić do podpór sklejkę i w nią metalowe nakrętki z ząbkami (nie wiem jak to się fachowo nazywa) a od góry śrubki. W ten sposób mam mocowane skrzydło w Błyskawicy i podwozie w Extrimie w razie jakiegoś większego kreta puszczają śrubki. Chyba że zna ktoś lepszy sposób. Większy problem mam z dolnym płatem bo pod skrzydłem jest podwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętki kłowe to dobre do mocowania w kadłub lub w takich miejscach gdzie nie widać wkręcanych śrub.

Łebki plastikowych śrub na górnym płacie będą tandetnie wyglądać w retro modelu :-(

 

spróbuj przemyśleć mocowanie w taki sposób aby górny płat w linii natarcia był zaczepiany na słupki na ząb/zaczep a skręcany na linii spływu - wtedy będzie szansa umieścić łebki od spodu płata i nie będą razić.

 

ms

 

EDIT:

W Albatrosie mocuję płat do prętów stójki od spodu za pomocą wyjętych z kostek elektrycznych łączników stalowych, które sznurkiem i klejem są mocowane są do podłużnic płata

 

mocowanie_1.jpg

 

mocowanie_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.