Skocz do zawartości

Tokarka


GRZECHU I JURAS

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że widać podwujnie ale eksperymentowalem z fotografią 3D i jest to zdjęcie 3D do którego potrzebne są okulary 3D

ale tokarka jak za taką cene Naprawde Igiełka

Jest z cała szafką Poprostu kompletna.

sdftydgrydym0.jpg

 

Jak dla mnie to miodzio Do tego dostałem kilka noży oraz uchwyt wiertarski do konika i uchwyt do podpierania dłuższych materiałow do konika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam osobiście mam hobbymata 65 i mało go używam wręcz sporadycznie,poprostu mam dostęp do profesionalnych obrabiarek.uwarzam że jedną z najlepszych tokarek stołowych dla naszych potrzeb jest TSB-20 a można takie używane jeszcze kupić w naprawdę dobrym stanie i cenie.osobiście wolałbym ją niż tego einhalla czy inne tokarki kupowane np. w praktikerze .pozdrawiam symon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ale jesteś złośliwy :wink: ,a ja poprostu napisałem swoją opinie popartą wieloletnim doświadczeniem jako modelarz , instruktor oraz tokarz z dyplomem mistrza tokarza narzędziowego .kolory i kształty nie mają jak wiesz tu nic do rzeczy,chyba że dla estetów . prowadząc jeszce niedawno modelarnię planowałem zakup nowej tokarki do klubu i zainteresowałem sie także tym co jest nowe,a że u mnie akurat jest praktiker obejrzałem będacy tam sprzęt . nie wspomnę już o nietypowych rozmiarach uchwytu tokarskiego,luzach na śrubie sanek poprzecznych bez możliwości kasowania luzu itp.wiadomo są one produkowane z uwzględnieniem jak najniższych kosztów wytworzenia i nie są przeznaczone do profesjonelnych zastosowań .natomiast tokara tsb-20 czy też tsa-16 były produkowane jako tokarki warsztatowe i są profesjonalnym sprzętem aczkolwiek ich wadą ale niekoniecznie są niestety gabaryty i waga ,wiadomo zależy ile możemy przeznaczyć na nią miejsca ja w swojej piwnicy niewiele. wielką zaletą tokarek z praktikera :wink: są stosunkowo niewielkie gabaryty ,są bez szafki która stanowi integralną część poprzednio wymienionych,aha kupić niekupiłem ale znalazłem u siebie w mieście właśnie tokarkę tsb -20 z pełnym wyposażeniem i naprawde w idealnym stanie (rok produkcji 1978 ) była do kupienia za 3500 legalnie(vat) lub bez vat-u, niestety przestałem prowadzić z różnych względów modelarnie aczkolwiek modelarstwem dalej się zajmuję nawet jeszcze trochę zawodniczo (FSR-15). a tak przy okazji podziwiam twoją kolekcję motorków ,piękna.sam posiadam uszkodzone kratmo 10 ale znajomy posiada w pełni sprawne .sam nawet kiedyś bawiłem się i zrobiłem sobie silnik modelarski od zera ale to było dawno.wracając do tokarki jak napisałem to jest MOJA opinia na ten temat i rozumiem że ktoś może mieć inną.pozdrawiam marek ż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało i pogrzebałem w zakładkach...

The Peatol Precision Lathe II http://www.peatol.com/

Malutka, zgrabna, do prac modelarskich wydaje się być w sam raz. Wyciąg z cennika:

1020 Micro Lathe, assembled, with choice of 3 or 4-jaw chuck (Tailstock not included) ?175.00

1150 Drilling tailstock - lever operated ?32.00

Trochę ponad 200 funtów to jakieś 1200 złotych. Za 3500 można by mieć 3 takie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku , no zgodze sie ze troche ostro odpowiedzialem,przepraszam ...ale to zmusilo Cie jakgdyby do opisania dokladniej Tematu no i teraz moge Ci przyznac racje ze te "stare" Tokarki byly lepiej wykonane /dokladniej

ale mysle ze do takiego toczenia jakie my potrzebujemy to nawet tania tokareczka wystarczy, no chyba ze bedziemy robic cos seryjnie (mysle np: o malej seri silnikow) to wtedy musimy sie rozejrzec za czyms takim gdzie po dwoch godzinach nie trzeba bedzie likwidowac luzow itp...

Nie wiedzialem ze ten temat jeszcze sie tak zywo rozwinie ...

Z innej "beczki" ...co masz uszkodzone w KRATMO ? jezeli potrzebujesz czesci to w Czechach jest gosciu ktory sprzedaje czesci do KRATMO -mozna dostac prawie caly osprzet (drobne czesci) oslone przerywacza i nawet zbiornik...tylko po takim uzupelnieniu silnik niestety nie jest juz oryginalny...

Pozdrawiam Jan :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mysle ze do takiego toczenia jakie my potrzebujemy to nawet tania tokareczka wystarczy, no chyba ze bedziemy robic cos seryjnie (mysle np: o malej seri silnikow) to wtedy musimy sie rozejrzec za czyms takim gdzie po dwoch godzinach nie trzeba bedzie likwidowac luzow itp...

 

Tokarka o której wspomniałeś czyli EINHELL i wszystkie inne tego typu Mini Latche, Proma, C-xxx i cała reszta, to jest dokładnie ten sam twór wykonany małymi rączkami za miskę ryżu. Wszystkie wymagają na samym początku rozebrania, umycia, kilku niezbędnych modyfikacji i jak słusznie zauważyłeś po tym do celów typu hobby nadają się wyśmienicie. Sam kupiłem EINHELL-a i za to co mi ta tokareczka wytoczyła do tej pory musiał bym zapłacić tokarzom co najmniej jej równowartość jak nie więcej. Do zastosowań do jakich zostały one stworzone czyli metale kolorowe , tworzywa sztuczne i czasami coś w metalu są zupełnie wystarczające moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedys jak bylem maly to mowiono ze rasa ktora nazywano zolta (rzultom) -zaleje Swiat (bylo tych ludzi o ile sie nie myle jeszcze tylko z 800 mln)

wszyscy mysleli ze "przyjda" do nas ...a tu sie okazalo ze oni siedzac w domach tez nas potrafia zalac ... sprzetem ...okazuje sie ze co chyce do rak to jest tam wyprodukowane - ja juz nawet naszym oscypkom nie wierze (sa takie zoltawe...) ...ale musze przyznac ze towary ktore nas zalewaja sa coraz lepsze (lepsze niz pare lat temu) no i tansze ..

JC 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.